• Post author:

█ Dziś 20. Niedziela Zwykła.  Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na 20.30 na Apel Maryjny.

█ W dzisiejszą niedzielę przypada tradycyjna Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Wszystkich pielgrzymów polecamy modlitwie parafian. Również dzisiaj nasz parafianin o. Błażej Gawliczek wygłosi Słowo Boże, a także opowie o swojej pracy na Ukrainie. Poprosi nas także o dar materialny, przeprowadzając przed kościołem specjalną zbiórkę.

█ W przyszłą sobotę, 24 sierpnia, przypada Święto św. Bartłomieja, Apostoła. A w naszej wspólnocie parafialnej będzie miała miejsce niezwykła uroczystość, bowiem swój Złoty Jubileusz złożenia Ślubów Zakonnych obchodzi s. Irenea, boromeuszka z naszej wspólnoty sióstr. Uroczysta Msza św. w jej intencji zostanie odprawiona o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy, a jubilatkę polecamy modlitwie wszystkich parafian.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych na zbliżający się nowy rok szkolny. Chcemy wspomóc dzieci z uboższych rodzin naszej parafii, a także z domu dziecka w Gorzyczkach i domu dziecka sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego oraz w naszej kawiarence w salkach GCI, w każdą środę po Mszy św. o godzinie 8.00, w czasie cotygodniowych dyżurów, jakie pełnią Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS.

█ Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

█ Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków za energię. Bóg zapłać!

█ Stowarzyszenie „Ratujmy Pszów” apeluje do wszystkich mieszkańców Pszowa i zachęca do wzięcia udziału w dyskusji na temat Planu Zagospodarowania Przestrzennego dotyczącego terenów po byłej „KWK Anna”. Spotkanie odbędzie się w MOK w Pszowie w środę 28.08 od godziny 15.00 do 17.00.