• Post author:

█ Dziś 20. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Jak to słyszeliśmy w liście Ks. Abp Wiktora Skworca, dzisiaj odbywa się Stanowa Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Jednak ze względu na stan epidemiczny odbywa się ona nie w sposób tradycyjny, a jedynie jako pielgrzymowanie duchowe dzięki środkom przekazu: telewizji, radiu i internetowi.

█ Dzisiejsza niedziela, to także dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach tego straszliwego wybuchu i o wszystkich, którzy z tego powodu cierpią.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie w czasie wakacji, od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. od 7.30 do 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest wystawiony kosz, do którego można składać dary materialne, w szczególności środki czystości i przybory szkolne, które zostaną przekazane dzieciom przybywającym w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej im. M.Laury Meozzi w Pogrzebieniu, prowadzonej przez Siostry Salezjanki.

█ Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o zachowaniu zasadach związanych z bezpieczeństwem w stanie epidemicznym.

█ Dziś kolekta będzie przeznaczona na remont Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków za gaz i energię elektryczną. Bóg zapłać!