• Post author:

Dziś XX Niedziela Zwykła.
W Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich ma miejsce dzisiaj Pielgrzymka Stanowa Kobiet. Polecamy pątniczki modlitwie wszystkich parafian. Na to spotkanie wyruszyła także grupa i z naszej parafii.
Dzisiaj nieszpory niedzielne o godzinie 15.15, a na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny.
Jak co tydzień: – w środę po mszy św. porannej i o godzinie 17.30 Nowenna do Pani Uśmiechniętej.
– w czwartek o godzinie 17.15 Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci.
– w piątek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
W przyszłą niedzielę 23 sierpnia nasz parafianin brat Błażej Gawliczek, kleryk ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, podzieli się z nami świadectwem z rocznej pracy misyjnej na Ukrainie. Opowie o sytuacji tamtejszego Kościoła i katolików a także o trwającym konflikcie wojennym.
W poniedziałek 24 sierpnia po mszy św. Wieczornej spotkanie osób, które budowały ołtarz polowy na wrześniowy odpust oraz osób które chcą się włączyć w te prace. Pragniemy już podjąć konkretne działania stąd ta prośba o pomoc i zaangażowanie
Trwają wakacje. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na urlop, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
Pielgrzymów piątej grupy rybnickiej pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na ognisko, które organizowane jest na działkach pszowskich, w sobotę 22 sierpnia, o godz. 17.00. Każdy uczestnik przynosi ze sobą kiełbasę i coś słodkiego.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień kolekta na zakup opału. Bóg zapłać za złożone ofiary!