• Post author:

█ Dziś 20. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 I Uroczyste Nieszpory Maryjne, którymi rozpoczniemy świętowanie Odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

█ W poniedziałek 15 sierpnia przypada Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Słowo Boże wygłosi i sumie będzie przewodniczył nasz parafianin o. Błażej Gawliczek, Oblat Maryi Niepokalanej, który obecnie pracuje w Kijowie, na Ukrainie. Msze św. w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty. W tym dniu zostanie zebrana odpustowa kolekta parafialna.

█ We środę 17 sierpnia przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

█ W przyszłą niedzielę 21 sierpnia przypada tradycyjna Pielgrzymka Kobiet i Panien do Piekar Śl. Udajemy się autobusem, są jeszcze wolne miejsca, koszt 30 zł, zapisy w zakrystii, wyjazd o godzinie 7.00.

█ Również w przyszłą niedzielę o godzinie 20.30 Apel maryjny i nowenna przed Jubileuszem 300-lecia.

█ Staraniem naszej parafii POCZTA POLSKA wydała znaczek okolicznościowy, kartkę pocztową i kopertę ze znaczkiem upamiętniający nasz Jubileusz 300-lecia. Otrzymaliśmy informację, że zapowiadana wcześniej na 15 sierpnia promocja znaczka odbędzie się, ale niestety nie stanie na placu kościelnym stoisko POCZTY  POLSKIEJ. Poczta zapewnia, że zapowiedziane walory będą do nabycia w Urzędzie Pocztowym w Pszowie.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu czynna według stałego planu, czyli w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym są do nabycia Kalendarz Jubileuszowy na rok 2023 z naszego Sanktuarium w cenie 10 zł, oraz pamiątkowe obrazki jubileuszowe Pani Uśmiechniętej w cenie 20 zł. Staraniem Parafii powstał niezwykły album, książka poświęcona naszej Kalwarii, pt. „Kalwaria Pszowska. Cztery Pory Roku”. Autorami są Pani Barbara Ottawa (autorka tekstu) i jej syn Mirosław (autor zdjęć). To historyczne dzieło wpisuje się w nasz Jubileusz i jest jego pamiątką, a zarazem jest cegiełką na konieczne remonty na kalwarii. Jest do nabycia w Kancelarii, zakrystii i kiosku. Koszt 60 zł.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych i środków czystości. Chcemy w ten sposób wspomóc dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a za tydzień na zapłacenie za media (gaz i energię)we wszystkich budynkach parafialnych.  Bóg zapłać!