• Post author:

█ Dziś 18. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 Nieszpory niedzielne.

█ Od jutra rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc wielu rocznic i wspomnień wielu historycznych wydarzeń. Paterze Kościoła w Polsce wzywają do trzeźwości i abstynencji.

█ We wtorek 2. sierpnia po Mszy św. o godzinie 15.00 wyrusza z naszej parafii Grupa Pszowska w ramach 77 Rybnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymów polecamy modlitwie parafian.

█ We wtorek przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

█ W sobotę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

█ Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. są sprawowane w tygodniu o godzinie 8.00 i 18.00.

Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu wyjątkowo tylko w czwartek od 16.00 do 18.00.

█ Są jeszcze wolne intencje na czas wakacji.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym są do nabycia Kalendarz Jubileuszowy na rok 2023 z naszego Sanktuarium w cenie 10 zł, oraz pamiątkowe obrazki jubileuszowe Pani Uśmiechniętej w cenie 20 zł.

█ Staraniem naszej parafii POCZTA POLSKA wydała znaczek okolicznościowy, kartkę pocztową i kopertę ze znaczkiem upamiętniający nasz Jubileusz 300-lecia. Z tej okazji 15. sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP na placu kościelnym stanie stoisko POCZTY POLSKIEJ, gdzie będzie można nabyć te stosowne historyczne pamiątki, a także inne akcydensy. Już dziś zapraszamy do stoiska i nabycia pamiątek.

█ W piątek 5. sierpnia o godzinie 19.00 w kościele św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach startuje XVI Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „FIDE ET AMORE”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Maria in musica” i z Żor rozszerza się na inne miejscowości, min. zagości do naszej Bazyliki. Więcej informacji na plakacie w gablotce, a co do koncertu w naszym kościele, szczegóły zostaną podane później.

█ Jak co roku parafia nasza organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śl. W tym roku wyjazd nastąpi w niedzielę 21. sierpnia o godzinie 7.00. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 30 zł.

█ We wtorek 2. sierpnia od godziny 15.00 w Ośrodku Zdrowia „NA LAMŻOWCU” odbędą się badania USG Doppler. Szczegóły na plakacie.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a za tydzień na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.  Bóg zapłać!