• Post author:

1. DZISIAJ: Nieszpory niedzielne o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera
ŚRODA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
PIĄTEK – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
W tym dniu przypada 8-go. Gromadzimy się tradycyjnie na Mszy św. o godz. 12.00 w intencji zmarłych. Po Mszy św. nabożeństwo.
SOBOTA – wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy
3. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 17.15.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do cichej adoracji w piątek o 17.30.
4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

XIX niedziela zwykła. Kolekta przeznaczona będzie jak zawsze raz w miesiącu na opłacenie zaległości za prace związane z pracami renowacyjnymi ołtarza głównego. Polecamy ją szczególnej ofiarności parafian i dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. W środę ubiegłego tygodnia Konserwator Wojewódzki odebrał końcowe prace konserwatorskie ołtarza głównego, tym samym został zakończony cały remont. Teraz musimy spłacić wszystkie faktury.
6. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej.
7. OKRES WAKACJI
Trwa okres wakacji i urlopów. Wielu z parafian bierze udział w wypoczynku na wczasach, obozach, koloniach i wycieczkach. Przypominamy, że nie ma wakacji z życia chrześcijańskiego. Starajmy się zawsze zachować jako wierzący w Chrystusa, a więc – między innymi – praktykować codzienną modlitwę, uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. i korzystać z sakramentu pokuty. Rodziców dzieci wyjeżdżających na zorganizowane wakacje prosimy o uwrażliwienie swoich dzieci na te obowiązki oraz zaopatrzenie ich w deklarację domagając się od Kierownictwa umożliwienie im spełnianie praktyk religijnych.
Od wtorku 1 lipca do niedzieli 31 sierpnia Msze św. w tygodniu będą sprawowane tylko o godz. 8.00 i 18.00, natomiast w niedzielę nie będzie Mszy o godz. 6.00. Zalecki z godz. 6.30 będą odmawiane na Mszy o 18.00. W związku z wakacjami księży prosimy przychodzić do spowiedzi św. na pół godziny przed Mszą św.
8. PIELGRZYMKA DO PIEKAR ŚLĄSKICH KOBIET I DZIEWCZĄT
W niedzielę, 17 sierpnia, świat żeński naszej Archidiecezji gromadzi się w Piekarach Śląskich. Na wyjazd autobusem rano o 6:30 sprzed Bazyliki można się zapisać w kancelarii parafialnej. Cena przejazdu z ubezpieczeniem: 25 zł.