• Post author:

█ Dziś 17. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Od wtorku rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc wielu rocznic i wspomnień historycznych wydarzeń. Pasterze Kościoła w Polsce wzywają do trzeźwości i abstynencji.

█ We wtorek 1. sierpnia po Mszy św. o godzinie 15.00 wyrusza z naszej parafii Grupa Pszowska w ramach 78. Rybnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymów polecamy modlitwie parafian.

█ W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

█ W czwartek 3. sierpnia swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Wikary Mateusz Iwanecki. Msza św. za księdza solenizanta zostanie odprawiona w niedzielę po wakacjach. Polecamy go modlitwie parafian.

█ Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu są sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna według stałego planu, a więc w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Za tydzień w niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej.

█ Wszystkim życzymy dobrego i udanego wypoczynku.

█ Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za media (prąd, woda i gaz), a za tydzień na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!