• Post author:

█ Dziś 17. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W dzisiejszą niedzielę, z racji przypadającego w minionym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach św., nastąpi pobłogosławienie kierowców i pojazdów ze specjalną modlitwą. Z tej też okazji można wspomóc misjonarzy w ramach „Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”. Ofiary na rzecz zakupu środków transportu dla misjonarzy można składać do skarbony ustawionej w tyle kościoła.

█ W sobotę rozpoczniemy miesiąc sierpień, w którym pasterze Kościoła w Polsce wzywają do zachowania trzeźwości i abstynencji. Z racji I soboty po Mszy św. o godzinie 8.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.  

█ Za tydzień w niedzielę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny można zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe warunki odpustu.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie w czasie wakacji, od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. od 7.30 do 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

█ W czasie wakacji Msze św. w tygodniu o godzinie 8.00 i 18.00.

Kancelaria Parafialna  jest jeszcze w tym tygodniu nieczynna. Wszelkie sprawy prosimy wcześniej uzgodnić z księdzem dyżurującym pod nr telefonu 506-651-903.

█ Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i udającym się na urlop życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o zachowaniu zasadach związanych z bezpieczeństwem w stanie epidemicznym.

█ Dziś kolekta na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!