• Post author:

1. DZISIAJ
Na mszy świętej o godz. 10.30 nastąpi liturgiczne wprowadzenie ks. Andrzeja Pyrsza do posługi proboszcza w naszej wspólnocie parafialnej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej eucharystii.
W sobotę przypadało wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców; w związku z tym dzisiaj po każdej mszy świętej do południa, odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławienie kierowców. Prosimy kierowców, aby bezpośrednio po Mszy św. podeszli do swoich pojazdów. Samochody będziemy święcić wzdłuż ulic Bohaterów Westerplatte i Niepodległości.
Zapraszamy także na nieszpory niedzielne o 15.15.
2. W TYM TYGODNIU
środa – wspomnienie św. Marty,
piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.
sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dKła;
3. NABOŻEŃSTWA

Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.15.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 17.15;
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – piątek o 17.30.
5. ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN
Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 7.30. Tym razem pójdziemy do Centrum i na ulice w kierunku Kokoszyc. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
6. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
7. OKRES WAKACJI
Trwa okres wakacji i urlopów. Wielu z parafian bierze udział w wypoczynku na wczasach, obozach, koloniach i wycieczkach. Przypominamy, że nie ma wakacji z życia chrześcijańskiego. Starajmy się zawsze zachować, jako wierzący w Chrystusa, a więc, między innymi, praktykować codzienną modlitwę, uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. i korzystać z sakramentu pokuty.
Rodziców dzieci wyjeżdżających na zorganizowane wakacje prosimy o uwrażliwienie swoich dzieci na te obowiązki oraz zaopatrzenie ich w deklarację domagając się od Kierownictwa umożliwienie im spełnianie praktyk religijnych. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy przyjemnego wypoczynku, dużo miłych wrażeń i szczęśliwego powrotu do domu.
Od wtorku 1 VII do niedzieli 31 sierpnia Msze św. w tygodniu są sprawowane tylko o godz. 8.00 i 18.00, natomiast w niedzielę nie ma Mszy o godz. 6.00. Zalecki z godz. 6.30 są odmawiane na Mszy o 18.00.
W związku z wakacjami księży prosimy przychodzić do spowiedzi św. na pół godziny przed Mszą św.
8. PIESZA PIELGRZYMKA RYBNICKA
Tradycyjna 70 Rybnicka Piesza Pielgrzymka wyrusza na Jasną Górę we wtorek 28 lipca. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w kancelarii parafialnej. Wpisowe wynosi 35 zł. Bliższe dane na stronie internetowej.