• Post author:

Dziś XVII Niedziela Zwykła.

Z racji przypadającego w minionym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, dziś po wszystkich Mszach św. do południa, nastąpi pobłogosławienie kierowców i pojazdów. Z tej okazji można wspomóc misjonarzy w ramach „Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”. Ofiary na rzecz zakupu środków transportu dla misjonarzy można składać do skarbony ustawionej w tyle kościoła.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.     

Od wtorku rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji.

W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny  można zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe warunki odpustu.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa, w piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi.

W sobotę 5 sierpnia od godziny 7.30 odwiedzimy naszych seniorów – Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc .  Podopiecznych zgłaszamy do czwartku.

W terminie 2 – 6. 08. rusza 72 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę i Pielgrzymka Archidiecezji Katowickiej w 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej. Wyjście grupy pielgrzymów z Pszowa nastąpi we wtorek 1 sierpnia po Mszy św. o godzinie 15.00. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki 2 sierpnia w Rybniku w Bazylice św. Antoniego o godz. 8.00.

Zapisy będą jeszcze przyjmowane przez cały poniedziałek i wtorek w kancelarii parafii MB Częstochowskiej w Rybniku lub przed mszą św. w bazylice. Jest możliwość również przyjazdu do Częstochowy w sobotę 5.08 na przywitanie pielgrzymki i wspólną mszę św. na Wałach Jasnogórskich. Zapisy na autobus w Centrum Pielgrzymkowym. Wszelkie informacje na stronie internetowej pielgrzymki.

Za tydzień w niedzielę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu ks. Łukasz Piper, tegoroczny neoprezbiter, który w tych dniach posługuje w naszej parafii, wygłosi kazania i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

W niedzielę 20 sierpnia przypada tradycyjna Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Chcemy udać się tam wspólnie autokarem. Zapisy na ten wyjazd przyjmowane są w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 zł.

Wszystkim przebywającym na urlopie życzymy błogosławionego wypoczynku.

Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii, a za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!