• Post author:

Dziś 16 Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

Wczasie wakacji Msze św. w tygodniu są sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji, jest czynna tylko w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

Za tydzień w niedzielę 29 lipca, z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach św. do południa, nastąpi pobłogosławienie kierowców i pojazdów. Z racji tego wydarzenia będzie można wspomóc misjonarzy w ramach „Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”. Ofiary na rzecz zakupu środków transportu dla misjonarzy można będzie składać do skarbony ustawionej w tyle kościoła.

W piątek po Mszy św. wieczornej w salce GCI będą przyjmowane zapisy na 73 Rybnicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

W przyszłą sobotę 28 lipca w godzinach porannych odwiedzimy naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Zgłoszenia – jak zawsze – w zakrystii.

Uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Mikołowskiej (na prawach diecezjalnych) odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia br. o godzinie 10.30 w bazylice św. Wojciecha w Mikołowie. Uroczystą Mszę św. odprawi i koronacji dokona Abp Wiktor Skworc.

W niedzielę 19 sierpnia przypada tradycyjna Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Udajemy się tam wspólnie autokarem. Zapisy na ten wyjazd w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 zł.

Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy udanego i dobrego wypoczynku.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Bóg zapłać!