• Post author:

█ Dziś 16. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.

Kancelaria Parafialna jest czynna przez całe wakacje w każdy czwartek od godziny 16.00 do 18.00 i piątek rano od godziny 9.00 do godziny 11.00. Sprawy związane z pogrzebami zgłaszamy najpierw telefonicznie.

█ W czasie wakacji Msze św. w tygodniu są sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00.

█ W każdy piątek lipca po Mszy wieczornej, w salce GCI, są przyjmowane zapisy na 74. Rybnicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

█ Za tydzień w niedzielę 28 lipca, z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach św. do południa, nastąpi pobłogosławienie kierowców i pojazdów. Z racji tego wydarzenia będzie można wspomóc misjonarzy w ramach „Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”. Ofiary na rzecz zakupu środków transportu dla misjonarzy można będzie składać do skarbony ustawionej w tyle kościoła.

█ Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i udającym się na urlop życzymy dobrego wypoczynku. Nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Eucharystii i o świadectwie chrześcijańskiego życia.

█ Na cmentarzu, od kilku tygodni, znajdują się pojemniki do segregacji śmieci odpowiednio oznaczone. To konieczność i wymóg naszych czasów. Czystość środowiska i segregacja śmieci, to nie tylko ekologia, ale także rosnący problem natury moralnej, o czym pisze Papież Franciszek w encyklice LAUDATO SI. Dla naszej parafii, to także problem oszczędności finansowych. Niesegregowanie odpadów zwielokrotnia koszty utrzymania cmentarza. Prosimy więc o dostosowanie się do wymogów, a także uwag pana grabarza.

█ Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!