• Post author:

1. DZISIAJ: Nieszpory niedzielne o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00. Apel Maryjny o 20.30.
2. W TYM TYGODNIU:
środa – wspomnienie św. Marii Magdaleny.
czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
sobota – święto św. Jakuba, apostoła.
3. NABOŻEŃSTWA:
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 17.15.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja w piątek o 17.30.
4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
XVII niedziela zwykła. Na Mszy św. o godzinie 10:30 odbędzie się liturgiczne wprowadzenie ks. Andrzeja Pyrsza w Urząd Proboszcza w naszej wspólnocie parafialnej.
W przyszłą sobotę (25 lipca) przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym w niedzielę PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ DO POŁUDNIA odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Prosimy ustawić swoje pojazdy jak zwykle wzdłuż ulic Bohaterów Westerplatte i Niepodległości oraz na parkingu za kościołem i przed Domem Parafialnym.
5. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH:
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej.
6. ODWIEDZINY CHORYCH:
W najbliższą sobotę  od godz. 7.30 odwiedzamy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Pójdziemy na Doły, Starą Maszynę i Osiedle. Prosimy zgłaszać ich do czwartku włącznie w zakrystii.
7. OKRES WAKACJI:
Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Wielu z parafian bierze udział w wypoczynku na wczasach, obozach, koloniach i wycieczkach. Przypominamy, że nie ma wakacji z życia chrześcijańskiego. Starajmy się zawsze zachować, jako wierzący w Chrystusa, a więc, między innymi, praktykować codzienną modlitwę, uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. i korzystać z sakramentu pokuty. Rodziców dzieci wyjeżdżających na zorganizowane wakacje prosimy o uwrażliwienie swoich dzieci na te obowiązki oraz zaopatrzenie ich w deklarację domagając się od Kierownictwa umożliwienia im spełniania praktyk religijnych. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy przyjemnego wypoczynku, dużo miłych wrażeń i szczęśliwego powrotu do domu.
Od środy 1 VII do poniedziałku 31 sierpnia Msze św. w tygodniu sprawowane są tylko o godz. 8.00 i 18.00, natomiast w niedziele nie ma Mszy o godz. 6.00. Zalecki z godz. 6.30 są odmawiane na Mszy o 18.00.
8. PIELGRZYMKA DO PIEKAR ŚL. KOBIET I DZIEWCZĄT
W NIEDZIELĘ 16 SIERPNIA ŚWIAT ŻEŃSKI NASZEJ ARCHIDIECEZJI GROMADZI SIĘ W PIEKARACH ŚL.
9. PIESZA PIELGRZYMKA RYBNICKA
Tradycyjna 70 Rybnicka Piesza Pielgrzymka wyrusza na Jasną Górę we wtorek 28 lipca. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w kancelarii parafialnej. Wpisowe wynosi 35 zł. Bliższe dane na stronie internetowej.