• Post author:

1. DZISIAJ: Nieszpory niedzielne o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
WTOREK – wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła.
ŚRODA – wspomnienie NMP z Góry Karmel.
PIĄTEK – III-ci piątek miesiąca. Msza św. o 8.00 z formularza o Bożym Miłosierdziu. Po Mszy św. nabożeństwo.
3. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 17.15.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja w piątek o 17.30.
4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
XVI niedziela zwykła. Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie kolejnej raty za energię elektryczną wszystkich obiektów parafialnych, która wynosi ponad 6 tysięcy złotych. Polecamy ją ofiarności wszystkich parafian. Zapraszamy na Apel Maryjny o godzinie 20.30.
5. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej.
6. OKRES WAKACJI
Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Wielu z parafian bierze udział w wypoczynku na wczasach, obozach, koloniach i wycieczkach. Przypominamy, że nie ma wakacji z życia chrześcijańskiego. Starajmy się zawsze zachować jako wierzący w Chrystusa, a więc – między innymi – praktykować codzienną modlitwę, uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. i korzystać z sakramentu pokuty. Rodziców dzieci wyjeżdżających na zorganizowane wakacje prosimy o uwrażliwienie swoich dzieci na te obowiązki oraz zaopatrzenie ich w deklarację domagając się od Kierownictwa umożliwienie im spełnianie praktyk religijnych.
Od wtorku 1 lipca do niedzieli 31 sierpnia Msze św. w tygodniu będą sprawowane tylko o godz. 8.00 i 18.00, natomiast w niedzielę nie będzie Mszy o godz. 6.00. Zalecki z godz. 6.30 będą odmawiane na Mszy o 18.00.
7. PIESZA PIELGRZYMKA RYBNICKA
Tradycyjna 69. Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 29 lipca do 3 sierpnia 2014 r. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w kancelarii parafialnej. Wpisowe wynosi 35,- zł. Bliższe dane na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
8. PIELGRZYMKA DO PIEKAR ŚLĄSKICH KOBIET I DZIEWCZĄT
W niedzielę, 17 sierpnia, świat żeński naszej Archidiecezji gromadzi się w Piekarach Śląskich. Na wyjazd autobusem rano o 6:30 sprzed Bazyliki można się zapisać w kancelarii parafialnej. Cena przejazdu z ubezpieczeniem: 25 zł.