• Post author:

█ Dziś 19. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 Nieszpory niedzielne.

█ W sobotę 13. sierpnia przypada kolejny Dzień fatimski. Tak jak w poprzednie lata, pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej indywidualnie. O godzinie 11.30 różaniec fatimski, a o godzinie 12.00 Msza św. celebrowana w intencji naszej parafii. W tym dniu wyruszy z Pszowa także rowerowa pielgrzymka do Turzy Śląskiej – wyjazd o godzinie 10.00, zbiórka przy bazylice.

█ 15 sierpnia przypada Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Słowo Boże wygłosi i sumie będzie przewodniczył nasz parafianin o. Błażej Gawliczek, Oblat Maryi Niepokalanej, który obecnie pracuje w Kijowie, na Ukrainie. Ponieważ tę Uroczystość poprzedza niedziela, więc nie będzie Drogi Krzyżowej na Pszowskiej Kalwarii, ale na godzinę 15.15 zapraszamy na I Uroczyste Nieszpory Maryjne, którymi rozpoczniemy świętowanie Odpustu. W tym dniu zostanie zebrana odpustowa kolekta parafialna. W czasie każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty.

█ Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. są sprawowane w tygodniu o godzinie 8.00 i 18.00.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu czynna według stałego planu, czyli w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ Jak co roku parafia nasza organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śl. W tym roku wyjazd nastąpi w niedzielę 21. sierpnia o godzinie 7.00. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 30 zł.

█ Staraniem naszej parafii POCZTA POLSKA wydała znaczek okolicznościowy, kartkę pocztową i kopertę ze znaczkiem upamiętniający nasz Jubileusz 300-lecia. Otrzymaliśmy informację, że zapowiadana wcześniej na 15 sierpnia promocja znaczka odbędzie się, ale niestety nie stanie na placu kościelnym stoisko POCZTY  POLSKIEJ. Poczta zapewnia, że zapowiedziane walory będą do nabycia w Urzędzie Pocztowym w Pszowie.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym są do nabycia Kalendarz Jubileuszowy na rok 2023 z naszego Sanktuarium w cenie 10 zł, oraz pamiątkowe obrazki jubileuszowe Pani Uśmiechniętej w cenie 20 zł.

█ Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i udającym się na urlop, życzymy dobrego wypoczynku. Nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii, modlitwie i o świadectwie chrześcijańskiego życia.

█ Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna.  Bóg zapłać!