• Post author:

█ Dziś 19. Niedziela Zwykła. Dziś także kolejny Dzień fatimski,  na godzinę 15.15 zapraszamy na Różaniec fatimski. Dzisiaj gościmy wśród nas ojca z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej z Kokotka, który wygłosi do nas Słowo Boże, a przed kościołem przeprowadzi zbiórkę na działające tam prężnie Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

█ We wtorek 15 sierpnia przypada Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, „Mały” Odpust Pszowski. Słowo Boże głosi i sumie przewodniczy ks. Walerian Tront, proboszcz- senior parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Piekarach Śląskich – Kozłowej Górze. Msze św. w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty. Dzień wcześniej, w poniedziałek o godzinie 15.00 wyruszymy na Kalwarię, aby odprawić Drogę Krzyżową, zaś o 17.30 odprawimy I Nieszpory Maryjne. W tym dniu zostanie zebrana odpustowa kolekta parafialna, ze szczególnym przeznaczeniem na zapłacenie kosztów związanych z przygotowaniem i wystawieniem dzieła muzycznego ku czci Matki Bożej Pszowskiej pt. „ORATORIUM PSZOWSKIE”. Ten koncert będzie miał miejsce 8 września o godzinie 18.00 w naszej Bazylice. To dzieło zostało skomponowane specjalnie z okazji naszego Wielkiego Jubileuszu. Jest to wydarzenie historyczne i stanie się pamiątką Jubileuszu. Do wsparcia finansowego zapraszamy także sponsorów.

█ Caritas Polska wraz z Przewodniczącym KEP apelują o pomoc finansową dla dotkniętej powodzią Słowenii. We wtorek, 15 sierpnia, po każdej Mszy zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę pieniężną przy wyjściu z kościoła.

█ W czwartek 17 sierpnia przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

█ W tym tygodniu  Kancelaria Parafialna będzie nieczynna z powodów technicznych. Ważne sprawy prosimy zgłaszać telefonicznie z księdzem dyżurnym, pod nr telefonu 506 651 919. Przepraszamy.

█ Za tydzień 20 sierpnia przypada tradycyjna Pielgrzymka Kobiet i Panien do Piekar Śl. Udajemy się autobusem, wyjazd o godzinie 7.00. Nie ma już wolnych miejsc w autokarze.

█ Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ojca Oblata Maryi Niepokalanej, który – jak co roku – rozprowadzi kalendarze misyjne i wygłosi Słowo Boże.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę środków czystości i artykułów szkolnych dla dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej.

█ Wszystkim życzymy dobrego i udanego wypoczynku.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a za tydzień na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!

 

█ PODZIĘKOWANIE

Pragnę w imieniu własnym i moich najbliższych, serdecznie podziękować wszystkim za modlitwę, zamówione msze św., udział w pogrzebie, złożone i przesłane kondolencje, pamięć i życzliwość oraz złożone kwiaty w związku ze śmiercią mojego ojca Jerzego. Serdeczne Bóg zapłać! – ks. Proboszcz Andrzej