• Post author:

█ Dziś 14. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 Nieszpory niedzielne.

█ W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania, o zachowanie powołania i uświęcenie duchowieństwa.

█ Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. są sprawowane w tygodniu o godzinie 8.00 i 18.00.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna w dniach 4 – 13 lipca jest nieczynna. Wszystkie ważne sprawy prosimy wcześniej umawiać z księdzem dyżurującym (ks. Jakubem – Tel 506 651 903)

█ Z racji wakacji jest możliwość zamówienia intencji, które księża odprawią na urlopie.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ W tym roku od 3 do 7 sierpnia wyrusza 77 Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wymarsz Grupy Pszowskiej dzień wcześniej 2 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablotce. Zapisy są przyjmowane w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w salce GCI.

█ Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, w dalszym ciągu można składać dary, produkty spożywcze o dłuższej przydatności oraz środki chemiczne na rzecz pomocy Ukraińcom, których gościmy w naszym mieście. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbonki św. Antoniego lub na konto parafii (konto Getinbanku) z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

█ Dzisiaj po każdej Mszy  św. przed Bazyliką, na prośbę rodziny i krewnych małego Mikołaja, przeprowadzana jest zbiórka na jego leczenie. Szczegóły na plakacie w gablotce.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym są do nabycia nowe, pamiątkowe obrazki jubileuszowe Pani Uśmiechniętej w cenie 20 zł.

█ Wszystkim udającym się na urlop życzymy bezpiecznego i dobrego wypoczynku.

█ Dziś kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Katowicach, a za tydzień na konieczne prace na Kalwarii Pszowskiej. Bóg zapłać!