• Post author:

1. DZISIAJ: Nieszpory niedzielne o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
wtorek – wspomn. św. Jana z Dukli, prezb. W tym dniu przypada 8-go. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. ku czci MB P. Uśmiechniętej o 12.00 w intencji zmarłych. Po Mszy św. nabożeństwo.
PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, opata, patrona Europy
sobota – wspomn. Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.
3. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.15.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci o 17.15;
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – piątek o 17.30.
4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
XV niedziela zwykła. Kolekta przeznaczona będzie jak zawsze raz w miesiącu na opłacenie ostatniego etapu remontu ołtarza głównego. W tym miesiącu prace muszą być ukończone i odebrane przez Konserwatora Wojewódzkiego. Sama rama przy obrazie zostanie umieszczona w ołtarzu przed odpustem we wrześniu. Bardzo gorąco polecamy ją ofiarności wszystkich parafian.
5. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
6. OKRES WAKACJI
Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Wielu z parafian bierze udział w wypoczynku na wczasach, obozach, koloniach i wycieczkach. Przypominamy, że nie ma wakacji z życia chrześcijańskiego. Starajmy się zawsze zachować, jako wierzący w Chrystusa, a więc, między innymi, praktykować codzienną modlitwę, uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. i korzystać z sakramentu pokuty. Rodziców dzieci wyjeżdżających na zorganizowane wakacje prosimy o uwrażliwienie swoich dzieci na te obowiązki oraz zaopatrzenie ich w deklarację domagając się od Kierownictwa umożliwienie im spełnianie praktyk religijnych.
Od wtorku 1 VII do niedzieli 31 sierpnia Msze św. w tygodniu będą sprawowane tylko o godz. 8.00 i 18.00, natomiast w niedzielę nie będzie Mszy o godz. 6.00. Zalecki z godz. 6.30 będą odmawiane na Mszy o 18.00.
7. PIESZA PIELGRZYMKA RYBNICKA
Tradycyjna 69 Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 29 lipca do 3 sierpnia 2014 r.. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w kancelarii parafialnej. Wpisowe wynosi 35,- zł Bliższe dane na stronie internetowej.