• Post author:

█ Dziś 12. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne połączone z procesją eucharystyczną.

█ Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do czwartku włącznie o godzinie 17.30 odprawimy Nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół Bazyliki. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

█ W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

█ W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano po Mszy św. o godzinie 8.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego, a na godzinę 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończymy wspólnym odmówieniem Litania do Serca Pana Jezusa.

█ Z racji nadchodzącego odpustu i wakacji letnich, wyjątkowo w piątek, w godzinach porannych odwiedzimy naszych chorych i seniorów. Zgłoszenia jak zawsze do czwartku w zakrystii.

█ Również w piątek, po Mszy św. wieczornej i tak w każdy piątek lipca, w salce GCI, będą przyjmowane zapisy na 74. Rybnicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

█ W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się szczególnie w intencjach Ojca św. Msze św. odprawimy o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 / za Parafian /, 12.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na Stolicę Apostolską jako Świętopietrze.

█ Za tydzień w niedzielę przypada w naszej parafii tzw. „mały odpust” ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nasze świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Pszowskiej Kalwarii. Wyruszymy z Bazyliki o godzinie 15.00. Nieszpory świąteczne w Bazylice o godzinie 17.30. W niedzielę odpustową Msze św. odprawimy o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 – Uroczysta Suma z procesją eucharystyczną wokół Bazyliki, 14.00 i 18.00. Z racji odpustu i procesji po sumie prosimy  tak zaparkować samochody, by można było przejść z procesją. O godzinie 15.15 Nieszpory odpustowe. Słowo Boże w odpust wygłosi Ks. Krzysztof Wojaczek, wikariusz parafii Świętej Anny w Katowicach – Janowie, pochodzący z Jejkowic. Kolekta w tym dniu, to odpustowa kolekta na potrzeby parafii.

█ Rozpoczęliśmy czas wakacji. Wszystkim udającym się na urlopy i wyjazdy wakacyjne życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy, że w czasie nadchodzących wakacji Kancelaria Parafialna będzie nieczynna od 1 do 19 lipca. Jest to związane z koniecznymi remontami. Prosimy, aby wszelkie sprawy związane z intencjami Mszy św. i cmentarzem, załatwić jeszcze w tym tygodniu.

█ W czasie wakacji, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia, Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00, nie ma Mszy św. o godzinie 6.30.

█ Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Duszpasterze pragną podziękować wszystkim budowniczym tegorocznych ołtarzy, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

█ Misjonarze Oblaci i Duszpasterstwo Młodzieżowe Archidiecezji Katowickiej zapraszają młodzież w wieku od 16 do 35 lat  na „Festiwal Życia”, który odbędzie się w Kokotku koła Lublińca w dniach 08 – 14.07. Szczegóły na stronie internetowej organizatorów.

█ Przychodnia „Na Lamżowcu” zaprasza w dniu 25 czerwca na badania wzroku, zaś w dniu 4 lipca na badania USG Doppler. Szczegóły na plakatach.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!