• Post author:

█ Dziś 12. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W czwartek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

█ W tym tygodniu zakończymy rok szkolny. Dzieci, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godzinie 16.30. W czasie Mszy św. podziękujemy za łaski otrzymane od Boga w ciągu roku nauki, a także podziękujemy s. Apolloni, p. katechetce Grażynie Mojżysz i Aleksandrze Komarek za długoletnią służbę katechetyczną z okazji zakończenia pracy.

█ Za tydzień w niedzielę 27 czerwca przypada tradycyjny Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, tzw. „mały odpust”. W sobotę poprzedzająca udamy się o godzinie 15.00 na drogę krzyżową na Pszowską Kalwarię. Opiekunów kaplic prosimy o posprzątanie i uporządkowanie obejścia i kaplic. Dziękujemy za troskę o naszą Kalwarię. Homilie odpustowe głosi nasz parafianin o. Błażej Gawliczek OMI, obecnie pracujący na Ukrainie. W związku z tym, że po sumie odpustowej odbędzie się procesja teoforyczna, nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna  w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Informujemy, że z racji wakacji letnich, w miesiącu lipcu, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna od 5 do 17 lipca. Prosimy o wcześniejsze, jeszcze w tym miesiącu, załatwianie spraw związanych z intencjami Mszy św. i opłatami cmentarnymi. Wszystkie inne sprawy załatwiamy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Numery telefonów do wszystkich księży znajdują się na naszej stronie internetowej.

█ Od poniedziałku 28 czerwca będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. w tygodniu, czyli Msze św. będą sprawowane  o godzinie 8.00 i 18.00.

█ W środy po Mszy św. o godzinie 8.00 czynna jest nasza parafialna kawiarenka, prowadzona przez Parafialny Zespół CARITAS.

█ Ks. Adrian organizuje Letnie Rekolekcje Oazowe dla młodzieży w Brennej Leśnicy od 14 do 31.07 br. Z tej racji zwraca się o wsparcie przez zbiórkę produktów spożywczych i sanitarnych. Dary te będzie można składać w zakrystii. Za każdy dar serca dziękujemy.

█ Młodzież oazowa i ministranci zapraszają w przyszłą niedzielę na odpustowy kiermasz ciast. Dochód tej inicjatywy będzie przeznaczony na dofinansowanie tegorocznych letnich rekolekcji oraz parafialną działalność ministrantów i młodzieży w parafii. Dziękujemy za wsparcie i udział.

█ Za dwa tygodnie rozpoczną się wakacje letnie. Jest możliwość zamówienia intencji, które księża odprawią na urlopie.

█ Zapisy na tegoroczną 76 Pielgrzymkę Rybnicką odbywać się będą od 1 lipca wyłącznie przez stronę internetową: pielgrzymka.rybnik.pl. Na tej stronie również znajdziemy wszelkie informacje na temat tegorocznej pielgrzymki.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień odpustowa kolekta na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!