• Post author:

█ Przeżywamy dziś 12. Niedzielę Zwykłą. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła. O godzinie 20.30 Apel maryjny i nowenna przed Jubileuszem 300. lecia przybycia Obrazu Pani Uśmiechniętej do Pszowa.

█ Jutro w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 9.00 przybędzie do nas pielgrzymka z sąsiednich Kokoszyc w ramach tzw. „ Krupnego Święta”. Jest doroczna pielgrzymka ślubowana, na pamiątkę wydarzenia z XIX wieku, kiedy to miejscowość ta została nawiedzona gradem, który zniszczył domostwa i plony.

█ W tym tygodniu zakończymy rok szkolny. Dzieci, nauczycieli i rodziców zapraszamy na ostatnią Mszę św. szkolną w czwartek o godzinie 16.30.

█ Do czwartku włącznie trwa Oktawa Bożego Ciała zapraszamy na godzinę 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół Bazyliki.

█ W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano po Mszy św. o godzinie 8.00 i o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego i złożymy Akt Osobistego Oddania się Sercu Pana Jezusa.

█ Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę przed odpustem, czyli w sobotę 25 czerwca w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii.

█ Za tydzień w niedzielę 26 czerwca przypada tradycyjny Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, tzw. „mały odpust”. W sobotę poprzedzająca udamy się o godzinie 15.00 na drogę krzyżową na Pszowską Kalwarię. Jak zawsze prosimy o posprzątanie i uporządkowanie obejścia i kaplic. Homilię odpustową wygłosi  i sumie przewodniczył będzie o. Idzi, franciszkanin. W związku z tym, że po sumie odpustowej odbędzie się procesja teoforyczna, nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy nie parkować na drodze procesji.

█ Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Duszpasterze pragną podziękować wszystkim budowniczym tegorocznych ołtarzy, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. W szczególności dziękujemy tym którzy przyczynili się do ufundowania i postawienia nowego krzyża na Osiedlu Grunwaldzkim. Bóg zapłać.

Kancelaria Parafialna jest czynna w wyznaczonych stałych terminach: w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy aby uregulować płatności związane z zamówionymi intencjami Mszy św. i cmentarzem. Informujemy, że z racji wakacji letnich, w miesiącu lipcu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna od 5 do 13 lipca.

█ W gablotce wywieszone są wyniki głosowania na kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zgłoszonych przez parafian. Prosimy się z nimi zapoznać. Pełna lista członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a więc osoby wchodzące z wyboru parafian, z urzędu i z nominacji Proboszcza zostanie ogłoszona za tydzień.

Głosy oddane  na kandydatów DO DUSZPASTERSKIEJ RADY PARAFIALNEJ ZGŁOSZONYCH PRZEZ PARAFIAN

 1. KOLORZ Marek – 71 głosów
 2. KOWOL Paweł – 46 głosów
 3. KORZONEK Marek – 31 głosów
 4. KOZDEMBA Michał – 21 głosów
 5. WITEK Monika – 18 głosów
 6. NIKEL Agnieszka – 15 głosów
 7. WITEK Michał – 13 głosów
 8. KOWOL Irena – 13 głosów
 9. JUZEK Anna – 13 głosów
 10. DEMBOWY Maria – 13 głosów
 11. JUZEK Przemysław – 12 głosów
 12. POTONIEC Justyna – 11 głosów
 13. KORZONEK Anna – 7 głosów

█ Młodzież oazowa i ministranci zapraszają do kolejnej odpustowej edycji kiermaszu ciast w przyszłą niedzielę odpustową. Dochód tej inicjatywy będzie przeznaczony na tegoroczne rekolekcje oraz działalność wspólnot. Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się zakończenie roku formacyjnego Ruchu Światło- Życie. Zapraszamy Domowy Kościół Rejonu Pszów- Pogrzebień oraz Młodzież oazową. Zachęcamy do udziału. Ks. Adrian organizuje podczas wakacji rekolekcje oazowe w Jaworzynce-Zapasiekach. Z tej racji zwraca się z prośbą o dary spożywcze i chemiczne, papiernicze, które będzie można składać w zakrystii lub bezpośrednio u niego.

█ Od poniedziałku 27 czerwca będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. w tygodniu, czyli Msze św. będą sprawowane  o godzinie 8.00 i 18.00.

█ Za tydzień rozpoczną się wakacje letnie. Jest możliwość zamówienia intencji, które księża odprawią na urlopie.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

█ Dziś do nabycia nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego” oraz jest jeszcze dostępny „Gość specjalny” poświęcony cudom eucharystycznym.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień odpustowa kolekta parafialna. Bóg zapłać!