• Post author:

Dziś 11 Niedziela zwykła. Po południu o godzinie 15.15 Nieszpory niedzielne, a o godzinie 20.30 Apel Maryjny.                                                           

We wtorek 19 czerwca na godzinę 9.00 przybędzie do nas pielgrzymka z sąsiednich Kokoszyc w ramach tzw. „ Krupnego Święta”.  Jest to coroczna pielgrzymka ślubowana, na pamiątkę wydarzenia z XIX wieku, kiedy to miejscowość ta została nawiedzona gradem, który zniszczył domostwa i plony.

W czwartek Mszą św. szkolną o godzinie 16.30 zakończymy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi św. dla dzieci.

Za tydzień przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, pokrywa się ona z naszym tradycyjnym Odpustem ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. W sobotę poprzedzającą o godzinie 15.00 udamy się na Drogę Krzyżową na Kalwarię, a o godzinie 17.30 w Bazylice odprawimy Uroczyste Nieszpory.

W niedzielę odpustową Msze św. odprawimy o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 14.00 i 18.00, czyli nie ma Mszy św. o godz. 12.00. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Odpustowe. Kazania głosi i sumie przewodniczył będzie tegoroczny neoprezbiter, nasz parafianin o. Błażej Gawliczek OMI. Po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.        

Z racji odpustu i procesji po sumie z Najświętszym Sakramentem,  prosimy, aby tak zaparkować samochody, by można było przejść z procesją.

Organizatorzy i duszpasterze dziękują wszystkim, którzy ochotnym sercem włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie Parafialnego Festynu Rodzinnego.

Zbliża się czas letnich wakacji. Już od poniedziałku 25 czerwca Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godzinie 8.00 i 18.00. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.  Prosimy jeszcze przed wakacjami załatwić ważne sprawy związane z opłatami cmentarnymi i intencjami Mszy świętych.

Jest możliwość zamówienia Mszy św. u naszych księży udających się na urlop. Prosimy o osobisty kontakt z kapłanem.

Intencje mszalne za zmarłych na rok 2019 będą przyjmowane po wakacjach, we wrześniu, po wcześniejszym ogłoszeniu.

Misjonarze Oblaci i Duszpasterstwo Młodzieżowe Archidiecezji Katowickiej zapraszają młodzież w wieku od 16 do 35 lat  na „Festiwal Życia”, który odbędzie się w Kokotku koła Lublińca w dniach 02-08.07.2018. Szczegóły w internecie i na plakacie.

W sobotę 23 czerwca odbędzie się na Jasnej Górze druga Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn pod hasłem „Tu jesteśmy naprawdę wolni”. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Dzisiejsza kolekta, to comiesięczna kolekta na dalsze czekające nas remonty i inwestycje. Za tydzień odpustowa kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać!