• Post author:

Dziś XI Niedziela Zwykła.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo eucharystyczne. O godz. 20.30 Apel Maryjny.    

Dzisiaj można głosować na kandydatów do Rady Parafialnej zgłoszonych przez parafian. Urna znajduje się przy ołtarzu  św. Anny. Głosujemy na 5 spośród 7 zgłoszonych kandydatów.

W ramach Oktawy Bożego Ciała, do czwartku włącznie odprawiamy o godzinie 17.30 nabożeństwo eucharystyczne  z procesją wokół Bazyliki.

Jutro na godzinę 9.00 przybędzie do nas pielgrzymka z sąsiednich Kokoszyc w ramach tzw. „ Krupnego Święta”.  Jest to pielgrzymka coroczna ślubowana, na pamiątkę wydarzenia z XIX wieku, kiedy to miejscowość ta została nawiedzona gradem, który zniszczył domostwa i plony.

W czwartek Mszą św. szkolną o godzinie 16.30 zakończymy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi dla dzieci.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa.

W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Już za tydzień tradycyjny Odpust ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. W sobotę poprzedzającą o godzinie 15.00 udamy się na Drogę Krzyżowa na Kalwarię, a o 17.30 w Bazylice odprawimy Nieszpory Maryjne.

W niedzielę odpustową Msze św. odprawimy o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 14.00 i 18.00. O godzinie 10.00 rozważania różańcowe. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory Odpustowe. Kazania głosi i sumie przewodniczył będzie tegoroczny neoprezbiter Wojciech Kamiński, który jako diakon posługiwał w naszej parafii. W czasie sumy podziękujemy mu za tę posługę i będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże na jego pierwszej placówce wikariuszowskiej. Ks. Wojciech jako prymicjant po każdej Mszy św. udzieli także swego prymicyjnego błogosławieństwa.

Z racji odpustu i procesji po sumie z Najświętszym Sakramentem, prosimy, aby tak zaparkować samochody, by można było przejść z procesją. Również z racji odpustu zwracamy się o bukszpan do wicia wieńców na dekorację ołtarza. Prosimy go składać w czwartek przy probostwie. Natomiast panie, które wiją wieńce prosimy o kontakt z s. Agatą.

Duszpasterze serdecznie dziękują wszystkim, którzy budowali tegoroczne ołtarze Bożego Ciała, ofiarowali kwiaty, wszystkim służbom porządkowym, tym którzy służyli jakąkolwiek pomocą, a także ubogacili liturgię. Bóg zapłać!

W okresie wakacji / od 26 czerwca do 1 września / Kancelaria Parafialna będzie urzędować w następującym porządku: czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy, aby wszelkie sprawy związane z intencjami mszalnymi i cmentarzem załatwić jeszcze przed wakacjami.

Jest możliwość zamówienia Mszy św., które nasi księża odprawią na  urlopie. Prosimy o osobisty kontakt z kapłanem.

Intencje mszalne za zmarłych na rok 2018 będą przyjmowane po wakacjach, we wrześniu, po wcześniejszym ogłoszeniu.

Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna na remont schodów Bazyliki, a za tydzień odpustowa kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać!