• Post author:

█ Dziś 11. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Jutro w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 9.00 przybędzie do nas pielgrzymka z sąsiednich Kokoszyc w ramach tzw. „ Krupnego Święta”. Jest to doroczna pielgrzymka ślubowana, na pamiątkę wydarzenia z XIX wieku, kiedy to miejscowość ta została nawiedzona gradem, który zniszczył domostwa i plony.

█ Dzieci, nauczycieli i rodziców zapraszamy na ostatnią Mszę św. szkolną w czwartek o godzinie 16.30. w czasie której podziękujemy za ten kolejny już roku szkolny i poprosimy, o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

█ W piątek 23 czerwca o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za przyjęty Sakrament Bierzmowania i w intencji ks. Jakuba oraz animatorów, jako podziękowanie za tegoroczne przygotowanie młodzieży do tego sakramentu, ofiarowana od bierzmowańców i ich rodziców.

█ Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę przed odpustem, czyli 24 czerwca w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii.

█ Za tydzień w niedzielę 25 czerwca przypada tradycyjny Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, tzw. „mały odpust”. W sobotę poprzedzająca udamy się o godzinie 15.00 na drogę krzyżową na Pszowską Kalwarię. O godzinie 17.30 odprawimy I Nieszpory odpustowe. Homilię odpustową wygłosi  i sumie przewodniczył będzie nasz parafianin ks. Stanisław Reś – proboszcz-senior parafii w Katowicach-Kostuchnie. W związku z tym, że po sumie odpustowej odbędzie się procesja teoforyczna, nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy nie parkować na drodze procesji.

Kancelaria Parafialna jest czynna w wyznaczonych stałych terminach: w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy, aby uregulować płatności związane z zamówionymi intencjami Mszy św. jeszcze przed wakacjami, ponieważ kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek 3 lipca od 16.00 do 18.00, a potem dopiero w czwartek 20 lipca i w piątek 21 lipca.

█ Od poniedziałku 26 czerwca będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. w tygodniu, czyli Msze św. będą sprawowane  o godzinie 8.00 i 18.00.

█ Z racji wakacji letnich jest możliwość zamówienia intencji, które księża odprawią na urlopie.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej oraz najnowsza publikacja dotycząca kultu Obrazu Pani Uśmiechniętej. Została opracowana i przygotowana przez Panią Monikę Witek. Serdecznie dziękujemy. (Cena książeczki 15 zł). Są także do nabycia „pszowskie zegary”, które niech odmierzają dobry czas. (Cena zegar mały 70 zł i duży 80 zł). Te wydawane przez parafię rzeczy, obrazki, publikacje, niech staną się pamiątką naszego Jubileuszu w każdej rodzinie.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna. Za tydzień odpustowa kolekta parafialna. Bóg zapłać!