• Post author:

█ Dziś 10. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo Oktawy Bożego Ciała.

█ Do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwo eucharystyczne.

█ W piątek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00 odprawimy stosowne nabożeństwo. W tym dniu przypada 100. rocznica poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Pana Jezusa. Uroczyście odnowimy to poświęcenie.

█ W piątek od godziny 16.00 I Spowiedź dzieci komunijnych, a w sobotę o godzinie 10.30 i 14.30 będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii św. uczniów kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 4.

█ W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

█ W następną niedzielę 13 czerwca na godzinę 15.15 zapraszamy na różaniec fatimski, z racji przypadającego Dnia fatimskiego.

█ W minioną sobotę młodzież klas VIII szkoły podstawowej przyjęła z rąk Ks. Abp Wiktora Skworca Sakrament Bierzmowania. Młodzieży życzymy obfitości Bożych łask i dawania dobrego świadectwa wiary w swoim życiu. Ks. Adrianowi, katechetom i animatorom grup dziękujemy za zaangażowanie i trud w przygotowanie młodzieży.

█ Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Duszpasterze pragną podziękować wszystkim budowniczym tegorocznych ołtarzy, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości, a uczestnikom procesji za liczny udział.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Pragniemy już ogłosić, że z racji wakacji letnich, w miesiącu lipcu, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna od 5 do 17 lipca. Prosimy o wcześniejsze, jeszcze w tym miesiącu, załatwianie spraw związanych z intencjami Mszy św. i opłatami cmentarnymi. Wszystkie inne sprawy załatwiamy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Numery telefonów do wszystkich księży znajdują się na naszej stronie internetowej.

█ Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!