• Post author:

█ Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kończymy Odnowienie naszych  Jubileuszowych Parafialnych Misji św. Dziękujemy o. Krzysztofowi Kowalskiemu, paulinowi, za ich przeprowadzenie. Niech zasiane słowo przynosi w naszych sercach obfite owoce. Na zakończenie Misji o. Krzysztof zbierze kolektę na potrzeby Jasnej Góry.

█ W miniony wtorek z rąk ks. bpa Adama Wodarczyka, 114 uczniów klas VIII przyjęło Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy ks. wikaremu Jakubowi za kierowanie całemu procesowi przygotowania kandydatów, dziękujemy animatorom grup i katechetom. Młodzieży życzymy mocy Ducha św. do „mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”. Jednocześnie informujemy, iż w piątek 16 czerwca o godzinie 19.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za przyjęty Sakrament Bierzmowania i jako podziękowanie ks. Jakubowi i jego współpracownikom  za trud przygotowania młodzieży do przyjęcia tego sakramentu. Serdecznie zapraszamy bierzmowańców, ich rodziców, świadków oraz animatorów grup i katechetów.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godzinie 17.30 i w niedziele o godzinie 15.15.

█ Od 21 do 28 maja, a więc przez cały najbliższy tydzień, modlimy się za powołanych do małżeństwa. Pamiętajmy  w modlitwie o narzeczonych i małżonkach.
█ W środę 24 maja swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Adam Kandziora. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w środę o godzinie 18.00.

█ W piątek 26 maja przypada Dzień Matki, przeżyjemy Jubileusz Matek. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 w ich intencji. Po Mszy św. matki naszej parafii zawierzą siebie w specjalnym Jubileuszowym Akcie Zawierzenia.

█ Trwamy wraz z całym Kościołem w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha św., którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

█ Za tydzień w niedzielę przypada tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar. Parafia nasza organizuje wyjazd autobusem. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 7.00.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej.

█ Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

█ W sobotę, 27 maja, o godzinie 19.00 w bazylice Wspólnota Matki Miłosiernego zaprasza na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

█ W niedzielę, 28 maja, Oaza i ministranci zapraszają na ciasto po każdej Mszy Św, dochód ze sprzedaży ciasta zostanie przeznaczony na działalność grup młodzieżowych w naszej parafii.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie ogłasza nabór na następujące kierunki kształcenia: technik pojazdów samochodowych, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, mechanik-monter maszyn i urządzeń, inne zawody w klasie wielozawodowej. Szczegóły dostępne są na plakatach oraz stronie internetowej szkoły.