• Post author:

Dziś VIII Niedziela Zwykła. Rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo polegające na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Plan Adoracji w oniedziałek i wtorek umieszczony jest w gablotce, w naszej gazetce oraz na stronie internetowej. Dziś po każdej Mszy św.  nabożeństwo przebłagania i adoracja.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

W środę 1 marca rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Środa Popielcowa, to szczególny dzień, kiedy to przyjmiemy  na nasze głowy poświęcony popiół na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. sprawować będziemy o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30 i 18.00. To dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu kolekta będzie zebrana jako jałmużna postna.

W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

– W czwartek na godzinę 16.30 jak zawsze zapraszamy na Mszę św. szkolną połączoną z Drogę Krzyżową. Od 16.00 do spowiedzi zapraszamy dzieci z racji I tygodnia nowego miesiąca.

– Dzieci wczesnokomunijne obchodzące pierwsze piątki miesiąca zapraszamy do spowiedzi w piątek na godzinę 16.00, potem msza św. w ich intencji.

– W I piątek miesiąca msza św. młodzieżowa o godzinie 19.00. Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży a zwłaszcza bierzmowańców od godziny 18.00.

Z racji I tygodnia odwiedzimy także naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną i tak w sobotę 4 marca / Stara Maszyna, Doły i Osiedle / w sobotę 11 marca / Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc /.

W Wielkim Poście chcemy rozważać Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy czwartek mszę św. szkolną łączyć będziemy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci.

– w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15

– w każdą sobotę odprawimy o godzinie 15.00 Drogę Krzyżową na Pszowskiej Kalwarii. Poszczególne nabożeństwa prowadzić będą parafie naszego dekanatu. Nasza parafia przewodniczyć  będzie temu nabożeństwu w najbliższą sobotę 4 marca.  W związku z tym, prosimy opiekunów poszczególnych kaplic kalwaryjskich, o zadbanie o porządek w kaplicach i wokół kaplic.

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela trzeźwości. W Wielkim Poście chciejmy zachować trzeźwość i abstynencję. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków miłosierdzia. 

Z racji Wielkiego Postu, jako dar serca, parafia nasza pragnie podjąć patronat nad rodziną z Syrii, która jak wiemy dotknięta jest działaniami wojennymi. Szerzej na ten temat można przeczytać w najnowszym numerze „Pani Uśmiechniętej”.

Za tydzień w niedziele 5 marca o godzinie 15.00 w Domu Parafialnym rozpocznie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

Kancelaria Parafialna przypomina, by przynajmniej dwa tygodnie wcześniej dostarczyć pełne brzmienie intencji wraz z ofiarą za Mszę św.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Pani Uśmiechniętej” i „Gościa Niedzielnego”.

Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za gaz i energię elektryczną. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!