• Post author:

█ Od dzisiaj przez kolejne dni, poniedziałek i wtorek, przeżywamy czterdziestogodzinne nabożeństwo, polegające na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan Adoracji umieszczony jest w gablotce, gazetce i stronie internetowej. Dzisiaj po każdej Mszy św. nabożeństwo przebłagalne z Adoracją. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W środę, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. To szczególny dzień, kiedy to przyjmiemy na nasze głowy poświęcony popiół na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. sprawować będziemy o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. To dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu kolekta będzie zebrana jako jałmużna postna. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

█ Wraz z Środą Popielcową w całym Kościele rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodu Misterium Paschalnego. To czas pokuty i miłosierdzia. W Wielkim Poście chcemy rozważać Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy czwartek mszę św. szkolną łączyć będziemy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci.

 – w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15

– w każdą sobotę odprawimy o godzinie 15.00 Drogę Krzyżową na Pszowskiej Kalwarii.

Poszczególne nabożeństwa prowadzić będą parafie naszego dekanatu. Nasza parafia przewodniczyć będzie temu nabożeństwu w najbliższą sobotę, 9 marca. W związku z tym, prosimy opiekunów poszczególnych kaplic kalwaryjskich, o zadbanie o porządek w kaplicach i wokół kaplic. w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ W najbliższą środę o godzinie 19.00 w salce GCI spotkanie z animatorami prowadzącymi grupy bierzmowańców.

█ W I piątek Wielkiego Postu, tj. 8 marca, przypada dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, a także za ludzi, których te czyny gorszą i głęboko ranią. W tej intencji ofiarujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek rano i wieczorem.

█ Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela trzeźwości. W Wielkim Poście chciejmy zachować trzeźwość i abstynencję. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków miłosierdzia. 

█ Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy karnawałowej pod tytułem „Na dworze króla”. Zabawa odbędzie się w poniedziałek, 4 marca, od godziny 18.30 w Domu Parafialnym. Zapisy w zakrystii do niedzieli, 3 marca. Zachęcamy wszystkich uczestników balu, zarówno dzieci jak i dorosłych, do przebrania się za dworzan, księżniczki i rycerzy.

█  Wyjątkowo w tym roku w Okresie Wielkanocnym, po raz pierwszy, pragniemy zorganizować spotkanie przy wspólnym stole dla osób ubogich z Pszowa i okolic. Ta inicjatywa bardzo potrzebuje Waszej, parafian pomocy. Dlatego gorąco zapaszmy wszystkich do włączenia się w to dzieło. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla chętnych, odbędzie się w poniedziałek, 4 marca, o godzinie 19.00 w salce GCI. Zapraszamy Panie z Parafialnego Zespołu „CARITAS”.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na opał. Za tydzień kolekta będzie zebrana na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!