• Post author:

█  Dziś 8. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 odprawimy Nieszpory niedziele.  Przez kolejne dni: niedziela, poniedziałek i wtorek, przeżywać będziemy czterdziestogodzinne nabożeństwo, polegające na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. nabożeństwo przebłagalne. Plan Adoracji umieszczony jest w gablotce, gazetce i stronie internetowej. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

█ W środę 2 marca przypada Środa Popielcowa. To szczególny dzień, kiedy to przyjmiemy na nasze głowy poświęcony popiół na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. sprawować będziemy o godzinie 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00. To dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu kolekta będzie zebrana jako jałmużna postna. Ten dzień zgodnie z życzeniem Ojca św. Franciszka i naszych biskupów, niech stanie się dniem solidarności z Ukrainą, dniem modlitwy i umartwienia w intencji pokoju.

█ Wraz z Środą Popielcową w całym Kościele rozpoczyna się Wielki Post, który służy przygotowaniu do obchodu Misterium Paschalnego. To czas pokuty i miłosierdzia. W Wielkim Poście chcemy rozważać Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15 oraz w soboty o godzinie 15.00 na Pszowskiej Kalwarii /wyjście z Bazyliki/

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. W czwartek na 16.30 zapraszamy na Mszę św. szkolną. Od 16.00 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci.

█ Od poniedziałku wraca stały porządek Mszy św. w tygodniu i Kancelaria Parafialna jest otwarta według stałych godzin urzędowania.

█ W I piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowa­nia zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.

█ Od 2. Niedzieli Wielkiego Postu i przez kolejne dwie niedziele, wzorem roku ubiegłego, będziemy przeżywać Wielkopostne Parafialne Rekolekcje Niedzielne. W te trzy niedziele zostaną wygłoszone nauki rekolekcyjne. Przez taką formę rekolekcji chcemy dotrzeć do jak największego grona parafian. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: „Powróćmy do konfesjonału”.

█ Jest możliwość odsłuchania Ogłoszeń Duszpasterskich, Intencji Mszalnych i ważnych dla parafii informacji, przez telefon. Można to uczynić dzwoniąc bezpośrednio pod numer 32/4115501 lub dzwoniąc pod numer parafialny 32/4557782 wybierając wewnętrzny 0.

█ Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz, a za tydzień na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!