• Post author:

█ Od dzisiaj przez kolejne dni, poniedziałek i wtorek przeżywamy czterdziestogodzinne nabożeństwo, polegające na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan Adoracji umieszczony jest w gablotce, gazetce i stronie internetowej. We wtorek adoracja rozpocznie się po pogrzebach, czyli od  godziny 11.00. Dzisiaj po każdej Mszy św. nabożeństwo przebłagalne. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W środę 26 lutego przypada Środa Popielcowa. To szczególny dzień, kiedy to przyjmiemy na nasze głowy poświęcony popiół na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. sprawować będziemy o godzinie 6.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. To dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu kolekta będzie zebrana jako jałmużna postna. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

█ Wraz z Środą Popielcową w całym Kościele rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodu Misterium Paschalnego. To czas pokuty i miłosierdzia. W Wielkim Poście chcemy rozważać Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy czwartek mszę św. szkolną łączyć będziemy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci.

– w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15

– w każdą sobotę odprawimy o godzinie 10.00 Drogę Krzyżową na Pszowskiej Kalwarii. Poszczególne nabożeństwa prowadzić będą parafie naszego dekanatu. Prosimy opiekunów poszczególnych kaplic kalwaryjskich o zadbanie o porządek w kaplicach i wokół kaplic.

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela trzeźwości. W Wielkim Poście chciejmy zachować trzeźwość i abstynencję. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków miłosierdzia. 

█ W Kancelarii Parafialnej można zamówić jeszcze Msze św. na ten rok, są wolne intencje.

█ Konferencję Episkopatu Polski organizuje Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Ponieważ Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tę uroczystość, podjęto decyzję o organizacji w dn. 15–17 maja br. pielgrzymowania do Rzymu. Chętnych odsyłamy do gablotki parafialnej, gdzie umieszczono stosowne informacje.

█ Została wydana książka prezentująca postać Ks. proboszcza Franciszka Pisuli. Był proboszczem naszej parafii w latach 1957-1966. Zainteresowani mogą ją nabyć po wcześniejszym zamówieniu w zakrystii. Cena publikacji 15 zł.

█ Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać !