• Post author:

█ Dziś 6. Niedziela Wielkanocna. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo majowe. Dzisiaj kończymy nasze Jubileuszowe Misje Parafialne związane z 300. rocznicą obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie. To był dobry, błogosławiony czas. Dziękujemy Bogu za ten święty czas i o. Krzysztofowi, paulinowi za posługę słowa i sakramentów. Niech obficie zasiane Słowo Boże przemienia nas wewnętrznie i buduje naszą parafialną wspólnotę.

Na zakończenie Misji o. Krzysztof zbierze kolektę na potrzeby Jasnej Góry.

█ Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dlatego przygotowaniem do niej niech będą Dni Krzyżowe, kiedy to udajemy się pod krzyże przydrożne, aby tam modlić się o urodzaje. W poniedziałek po Mszy św. o godzinie 8.00 udamy się pod krzyż na ul. Ks. Skwary (naprzeciw banku PKO) we wtorek po Mszy św. o godzinie 6.30 udamy się pod krzyż naprzeciw cmentarza; w środę w ramach nabożeństwa majowego o17.30 udamy się pod krzyż misyjny przy Bazylice.

█ Od 22 do 29 maja, a więc przez cały najbliższy tydzień, modlimy się za powołanych do małżeństwa. Pamiętajmy  w modlitwie o narzeczonych
 i małżonkach.

█ We wtorek 24 maja swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Adam Kandziora. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona we wtorek o godzinie 18.00.

█ W środę 25 maja o godzinie 19.00 w kaplicy s. Boromeuszek odbędzie się kolejna katecheza rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

█ W czwartek przypada Dzień Matki. Zapraszamy na Msze św. szkolną, w czasie której, będziemy modlić się za wszystkie matki naszej parafii.

█ Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

█ W sobotę 28 maja na godzinę 15.00 zapraszamy wszystkich na Festiwal Pieśni Maryjnej, który wpisuje się w kalendarz Jubileuszu przybycia naszego Obrazu. Szczegóły na plakacie.

█ Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc ogłosił nowe wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich we wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Kandydatami mogą być pełnoletni katolicy, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania, czynnie uczestniczący w życiu parafii, znani z niegnanej postawy moralnej. Jeszcze przez tydzień można zgłaszać kandydatów pisemnie na kartce, którą wrzucamy do skarbony w tyle kościoła.

█ Parafia nasza organizuje wyjazd na tradycyjną Pielgrzymkę Mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej, która odbędzie się za tydzień, w ostatnią niedzielę maja. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 7.00.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej”.

█ Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!