• Post author:

█ Dziś 6. Niedziela Wielkanocna. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

█ W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Nabożeństwo o urodzaje odprawimy w poniedziałek po Mszy św. o godzinie 8.00, zaś we wtorek i w środę po Mszy św. o godzinie 6.30.

█ W czwartek 13 maja przypada 104. rocznica pierwszego objawienia Maryi w Fatimie. Z racji tego wspomnienia, po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec fatimski.

█ Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

█ Trwa miesiąc maj, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W naszej Bazylice nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św.  o godzinie 8.00 /za wyjątkiem tradycyjnych nabożeństw parafialnych/ i po Mszy św. wieczornej. W niedziele o godzinie 15.15.

█ Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

█ Świętowanie jubileuszy małżeńskich zaplanowano na niedzielę 23 maja br. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczystości odbędą się w czterech parafiach:

– Katowice, katedrze Chrystusa Króla, godz. 12.00;

– Ruda Śląska, parafia św. Józefa (sanktuarium), godz. 11.30;

– Rybnik, parafia św. Antoniego (bazylika), godz. 12.00;

– Pszów, parafia Narodzenia NMP (bazylika), godz. 12.00.

Zapisy przez stronę internetową: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/66-jubileusze-malzenskie-2021 lub telefonicznie: 519 546 196.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłatami cmentarnymi.

█ W dalszym ciągu obowiązują zasady funkcjonowania naszego życia społecznego, również i kościelnego w czasie pandemii. Obecnie zwiększyła się liczba wiernych w czasie nabożeństw: 1 os. na 15m2. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw, korzystając z dyspensy Arcybiskupa Katowickiego od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Ofiary na potrzeby parafii można także składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Tam też można znaleźć uproszczoną formę składania ofiar w zakładce „wsparcie parafii”. W kancelarii, ofiary i opłaty, można także składać płacąc kartą płatniczą w formie bezgotówkowej. Wyrażamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiary i zrozumienie. Bóg zapłać!