• Post author:

█ Dziś  6. Niedziela Wielkanocna. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo majowym, a na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny. Dzisiaj w Sanktuarium w Piekarach Śl. odbywa się coroczna tradycyjna pielgrzymka mężczyzn. Z naszej parafii wyruszyli pielgrzymi, których polecamy modlitwie. Dzisiaj przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy opieki Pani Uśmiechniętej i zapraszamy jutro w poniedziałek na godzinę 18.00 na Mszę św. w intencji wszystkich matek naszej parafii.

█ W czwartek na godzinę 16.30 zapraszamy na Mszę św. szkolną wszystkie dzieci a także rodziców.

█ Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dlatego przygotowaniem do niej niech będą Dni Krzyżowe, kiedy to udajemy się pod krzyże przydrożne, aby tam modlić się o urodzaje. W poniedziałek o godzinie 17.15 zgromadzimy się przy krzyżu na Starym Cmentarzu, po czym powrót w procesji do Bazyliki; we wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 udamy się pod krzyż na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Niepodległości; w środę po Mszy o godzinie 6.30 udamy się pod krzyż misyjny przy Bazylice. 

█ Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca, koszt 90 zł płatne przy zapisie. Szczególnie zapraszamy bierzmowańców. Zapisów można dokonywać w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Adriana. Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się we wtorek 28 maja o godzinie 19.00 w salce GCI.  

█ Od przyszłego tygodnia zespół charytatywny zaprasza na dyżury do kawiarenki  w dawnym GCI za probostwem. Będzie ona czynna w środy po Mszy św. o godz. 8.00 i po nowennie do około godz. 11.00. Czekamy na Wszystkich, którzy zechcą razem spędzić czas, porozmawiać,  może coś poczytać, podzielić się pomysłami czy swoimi umiejętnościami, a może jeszcze coś innego… Kawa, herbata, jakieś maszkiety i dyżurujący czekają od najbliższej środy.

█ Naszych chorych i seniorów odwiedzimy w sobotę 8 czerwca w godzinach porannych. Zgłoszenia jak zawsze w zakrystii.

█ Pragniemy poinformować, iż tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 7.30 ulicami: Pszowską, Traugutta, Kruczkowskiego, Majakowskiego i znowu Pszowską do Bazyliki.

█ Z racji zbliżającej się Uroczystości Zesłania Ducha św. która przypada w niedzielę 9 czerwca, w Wigilię tej Uroczystości pragniemy zorganizować Parafialny Dzień Wspólnoty. Zaproszeni są wszyscy, a zwłaszcza grupy apostolskie działające w naszej parafii. W związku z tym zapraszamy na spotkanie organizacyjne przedstawicieli grup do salki GCI w poniedziałek 27 maja o godzinie 19.00.

█ W dn. 10-14 czerwca odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk.  Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Zapisy na rekolekcje w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32 251 21 52.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na opłacenie energii elektrycznej. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji, na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii. A przed kościołem ministranci i młodzież oazowa przeprowadzi zbiórkę na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci i młodzieży naszej parafii w ramach „wakacji z Bogiem”. Bóg zapłać!