• Post author:

Dziś VI Niedziela Wielkanocna.

W dzisiejszą niedzielę o godzinie 10.30 uroczysta Msza św. z racji przyjęcia I Komunii św. przez dzieci z kl. II i III.

Na godzinę 15.15 dzieci zapraszają na nabożeństwo dziękczynne.

W dalszym ciągu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W każdą niedzielą maja o 20.30 Apel Maryjny.

W środę swoje kolejne Urodziny obchodził będzie Ks. Adam Kandziora. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 w jego intencji.  

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dlatego przygotowaniem do niej niech będą Dni Krzyżowe, kiedy to udajemy się pod krzyże przydrożne, aby tam modlić się o urodzaje. W poniedziałek po Mszy św. o godzinie 6.30 udamy się pod krzyż przy ulicy Ks. P. Skwary / naprzeciw banku /, we wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 udamy się pod krzyż misyjny przy kościele, a w środę o godzinie 17.00 zgromadzimy się przy krzyżu na cmentarzu, a potem w procesji udamy się do kościoła. 

Od piątku 26 maja rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

Za tydzień w sobotę nasz parafianin Błażej Gawliczek, Oblat Maryi Niepokalanej przyjmie Święcenia Diakonatu w Obrze w kościele św. Jakuba Większego. Polecamy go modlitwie wszystkich parafian.

W naszej Bazylice w sobotę o godzinie 16.00 rozpocznie się Koncert Pieśni Maryjnej w wykonaniu chórów. Nie będzie nabożeństwa majowego. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

Za tydzień w ostatnią niedzielę maja, przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 7.30 powrót ok. 16.00. Koszt wyjazdu 25 złotych.

Również w niedzielę będziemy gościć przedstawiciela III Zakonu Paulistowskiego z akcją katolickiej książki. Będzie można nabyć ciekawe pozycje książkowe.

Pragniemy poinformować, iż tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 7.30 i prowadzić będzie ulicami: Pszowską, Traugutta, Marii Konopnickiej, potem drugą przecznicą na ulicę Pszowską i do kościoła. Szczegóły w „Pani Uśmiechniętej”.

W środę 31 maja i czwartek 1 czerwca w naszej parafii będzie gościła specjalna Monstrancja Fatimska – wotum Polaków dla Matki Bożej z Fatimy z okazji 100 lecia Objawień. W tych dniach zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Więcej na ten temat na plakacie i w następnym numerze „Pani Uśmiechniętej”.

Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zarządził nowe wybory do rad parafialnych. Szczegóły na ten temat w „Pani Uśmiechniętej”.

Ogłoszenie Dyrekcji Szkoły:  Spotkanie z Rodzicami uczniów przyszłej klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszowie odbędzie się 06.06.2017r. o godzinie 16:30 w Gimnazjum w Pszowie

Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!