• Post author:

█ Dziś 6. Niedziela Wielkanocna.

█ W poniedziałek 18 maja przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W naszej Bazylice już dziś o godzinie 10.30 Uroczysta Msza św. dziękczynna za jego życie i posługę Piotrową. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania, wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

█ Włączmy się we wspólnej modlitwie całego naszego Kościoła lokalnego w intencji księdza arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, który we wtorek 19 maja obchodzi swoje urodziny, a następnie – z racji wspomnienia św. Wiktora w dniu 21 maja – imieniny.

█ Ze względu na niemożliwość skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie,  w najbliższy piątek 22 maja o godzinie 17.30, odprawimy nabożeństwo pokutne, które niech nam pomoże wzbudzić w sobie ducha pokuty i szczerego żalu za grzechy.

█ Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dlatego przygotowaniem do niej niech będą Dni Krzyżowe, kiedy to modlimy się o urodzaje:  nabożeństwo w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00, w środę po Mszy św. o godzinie 18.00.   

█ W przyszłą niedzielę 24 maja swoje 75. urodziny obchodzić będzie ks. Adam Kandziora. Msza św. w intencji jubilata zostanie odprawiona o godzinie 10.30. Polecamy jego posługę modlitwie wszystkich parafian.

█ Trwa piękny miesiąc maj. W tygodniu po Mszach św. o godzinie 8.00 i 18.00 odmawiamy Litanię Loretańską w intencjach ustąpienia epidemii, o uświęcenie naszej parafii, o nowe powołania i o deszcz. Zachęcamy do odmawiania litanii wspólnie w rodzinach.

█ Przypominamy, że w związku ze stanem epidemii w dalszym ciągu obowiązują zarządzenia władz państwowych i kościelnych. Nowe rozporządzenie pozwala uczestniczyć w kościołach wiernym, według przelicznika: 1 uczestnik na 10 m2, co w naszej Bazylice, czyni liczbę do 60 wiernych w czasie nabożeństwa. Siadamy w miejscach oznaczonych. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. w kościele, z jednoczesnym zachowaniem przepisów sanitarnych przewidzianych na czas epidemii.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy i towarzyszenia duchowego przez korzystanie z nabożeństw transmitowanych dzięki mediom.

█ Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia dla prywatnej adoracji wiernych w czasie, kiedy nie odbywają się nabożeństwa.

█ W stałych godzinach jesteśmy do dyspozycji w  Kancelarii Parafialnej. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłat cmentarnych, porządkowych.

█ Z powodu pandemii tradycyjna Pielgrzymkę Mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej w ostatnią niedzielę maja, zostaje odwołana. Jednocześnie Ks. Abp Wiktor prosi, aby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce poprzez transmisję telewizyjną, jaka zostanie przeprowadzona w tym dniu z Bazyliki piekarskiej.

█ Msza Święta w intencji jubilatów będzie sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w Katedrze Chrystusa Króla 24 maja 2020 r., o godz. 12.00, jednak bez udziału małżonków. Zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry. Na wspólne świętowanie w Katedrze zapraszamy w przyszłym roku 23 maja 2021 r., godz. 12.00 do Katowickiej Archikatedry.

█  W sytuacji trwającej epidemii prosimy, aby ofiary na potrzeby parafii składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Tam też można znaleźć uproszczoną formę składania ofiar w zakładce „ wsparcie parafii”. Od niedzieli 31 maja, będzie można składać ofiary w czasie Mszy św. w formie tradycyjnej kolekty, do koszyczka. W kancelarii, ofiary i opłaty, można także składać płacąc kartą płatniczą w formie bezgotówkowej. Wyrażamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiary i zrozumienie. Bóg zapłać !