• Post author:

Dziś obchodzimy V Niedzielę Zwykłą.

Rozpoczynamy także czterdziestogodzinne nabożeństwo. Po każdej mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalne. Plan Adoracji w poniedziałek i wtorek jest następujący:

7.00 – członkowie Żywego Różańca

9.00 – mieszkańcy Starej Maszyny

10.00  – mieszkańcy Dołów

11.00  – mieszkańcy centrum miasta

12.00  – mieszkańcy ulic w kierunku Kokoszyc

13.00  – mieszkańcy osiedli

14.00 – Siostry Boromeuszki, Legion Maryi, III Zakon Franciszkański

15.00 – czciciele Miłosierdzia Bożego

16.00 – mężczyźni

17.00 – młodzież, bierzmowańcy, oaza, Diakonia Modlitwy „Wieczór z Jezusem”.

We wtorek 9 lutego przypadają imieniny s. Apollonii, przełożonej wspólnoty naszych sióstr Boromeuszek. Zapraszamy na mszę św.   w jej intencji o godzinie 6.30.

W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Środa Popielcowa, to szczególny dzień, kiedy to przyjmiemy na nasze głowy poświęcony popiół na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. sprawować będziemy o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30 i 18.00. To dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu kolekta będzie zebrana na potrzeby naszej parafii.

W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W czwartek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej Lourdzkiej, to Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godzinie 9.00 odprawimy mszę św. za chorych i seniorów naszej parafii;

potem nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim.

W Wielkim Poście chcemy rozważać także Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy czwartek mszę św. szkolną łączyć będziemy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci.

– w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

Jako inicjatywę Roku Miłosierdzia, w okresie Wielkiego Postu odprawimy w najbliższy piątek 12 lutego o godzinie 19.00 Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta w połączeniu z Parafią w Rydułtowach. Wyruszymy wspólnie z parafianami z Rydułtów, od kościoła św. Jerzego w kierunku naszej Bazyliki, gdzie zakończymy nabożeństwo wspólnym Apelem. Z racji tego, nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele o godzinie 17.15.

Również w każdą sobotę Wielkiego Postu odprawimy o godzinie 15.00 Drogę Krzyżową na Pszowskiej Kalwarii. Poszczególne nabożeństwa prowadzić będą parafie naszego dekanatu. Nasza parafia przewodniczyć będzie temu nabożeństwu w najbliższą sobotę 13 lutego. Serdecznie zapraszamy.                                                                   W związku z tym, prosimy opiekunów poszczególnych kaplic kalwaryjskich, o zadbanie o porządek wokół kaplic. Bóg zapłać.

W sobotę odwiedzimy naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną, tym razem Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc .

Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela trzeźwości. W Wielkim Poście chciejmy zachować trzeźwość i abstynencję. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków miłosierdzia. Niech nas w tym mobilizuje także przeżywany Rok Miłosierdzia.

W kiosku parafialnym są do nabycia: nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”.

Jest możliwość pojechania na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w terminie 5 – 15 listopada 2016 roku . Szczegóły na plakacie w gablotce. Informacje można uzyskać u ks. Proboszcza.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta, to jałmużna postna. Bóg zapłać!