• Post author:

█ Dziś 5. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dzisiaj także obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W czasie każdej Mszy św. poświęcimy chleb i wodę.

█ W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci i rodziców. W tym dniu swoje imieniny obchodzi s. Apollonia, przełożona wspólnoty naszych sióstr Boromeuszek. Msza św. w jej intencji o godzinie 6.30.

█ W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem Światowy Dzień Chorego. O godzinie 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji chorych i seniorów z błogosławieństwem lourdzkim.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach, bo trwa nasz Wielki Jubileusz 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, w którym można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu. Jednocześnie przypominamy i zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego, jakiego udzielił nam papież Franciszek z racji tego wydarzenia. Odpust można zyskać przez nawiedzenie kościoła w charakterze pielgrzymki, przyjęcie Komunii św., wolność od przywiązania do grzechu i odmówienie stosownych modlitw w intencjach Ojca św.

█ W dzisiejszą niedzielę przed Bazyliką, na prośbę rodziny i krewnych małego Mikołaja, przeprowadzana będzie zbiórka na jego leczenie, dalszą terapię i rehabilitację. Szczegóły na plakacie w gablotce.

█ W nawiązaniu do „Wezwania Arcybiskupa Katowickiego w związku z tragedią w parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach – Szopienicach”, odczytanego w parafiach w ubiegłą niedzielę, po wysłuchaniu biskupa Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz proboszcza tej parafii, ks. abp Wiktor informuje, że poszkodowanym w eksplozji, którzy utracili cały swój dobytek, potrzebna jest finansowa pomoc. Konieczna jest również pomoc, która umożliwi tamtejszej wspólnocie przywrócenie do funkcjonowania budynku kościoła. Dlatego prosi, aby przed kościołami naszej archidiecezji przeprowadzono zbiórkę na ten cel. W naszej parafii taką zbiórkę przeprowadzą Panie z Zespołu „CARITAS’ i wolontariusze w niedzielę, 26 lutego.

█ Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w czwartek, 16 lutego, na bal przebierańców „U Królowej” w Domu Parafialnym. Zapisy do niedzieli, 12 lutego, w zakrystii. Wstęp bezpłatny, jeśli to możliwe prosimy o przyniesienie darów stołu.

█ Zapraszamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej” oraz pamiątek związanych z naszym jubileuszem.

█ Proszono ogłosić, że w Rydułtowach na ulicy Ofiar Terroru 76, przy Szybie Leon III, powstał sklep charytatywny Dobry Duch, który prowadzi Fundacja Dobry Start. W Pszowie powstał jeden z licznych punktów partnerskich, gdzie można zanosić rzeczy: Kawiarnia „Niebo w mieście Pszów” ul. Pszowska 563. Poprzez sklep charytatywny Fundacja pozyskuje darowizny od osób bądź firm. Są to rzeczy, które przestały służyć, być potrzebne, sklep je odsprzedaje, a zyski przeznaczone zostaną na cele społeczne i pomoc potrzebującym. Kontakt w kawiarni.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna na dalsze remonty i inwestycje. Bóg zapłać!