• Post author:

Dziś V Niedziela Zwykła.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne. Dziś także przypada wspomnienie św. Agaty. Po mszach świętych błogosławimy chleb św. Agaty.      

W czwartek 9 lutego przypadają imieniny s. Apollonii, przełożonej wspólnoty naszych sióstr Boromeuszek. Zapraszamy na mszę św.   w jej intencji o godzinie 6.30. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach. 

Za tydzień w sobotę 11  lutego  przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Światowy dzień Chorego. W tym dniu odwiedzimy naszych chorych i seniorów, tym razem w Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc.

Wraz z kolędą dodatkową zakończyliśmy  odwiedziny duszpasterskie rodzin. Duszpasterzy przyjęło ok. 70 % rodzin parafii. Niepokoi fakt, że z roku na rok rośnie liczba rodzin, które zamykają swoje drzwi przed duszpasterzem przynoszącym Boże błogosławieństwo. Jest to także wyraz rosnącej obojętności religijnej i brak identyfikacji z rodziną parafialną. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękujemy za życzliwość, wspólną modlitwę i złożone z tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na remonty i inwestycje. Bóg zapłać.

W niedzielę 19 lutego o godzinie 15.30 odbędzie się w naszej Bazylice koncert Śląskiej Orkiestry Symfonicznej z okazji nadania profesorowi Janowi Wincentemu Hawelowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Pszów.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Pani Uśmiechniętej” i „Gościa Niedzielnego”.

Dziś kolekta na potrzeby naszej archidiecezji, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!