• Post author:

Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od dzisiaj aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zostają zasłonięte krzyże.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

O godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny.

W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

Od poniedziałku swoje Szkolne Rekolekcje Wielkopostne będą przeżywać dzieci naszej parafii. Już dziś wyrażamy wdzięczność dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom, Panu Michałowi Witek, a także Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Pszowie za pomoc w ich zorganizowaniu i przeprowadzeniu.

W środę 21 marca o godzinie 19.00 w kaplicy u Sióstr Boromeuszek odbędzie się katecheza dla rodziców tegorocznych dzieci komunijnych.

W czwartek 22 marca o godzinie 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 24 marca, przed Niedzielą Palmową. Zgłoszenia jak zwykle w zakrystii.

Już pragniemy poinformować o możliwości skorzystania przed Świętami z Sakramentu Pokuty. Plan zamieszczony jest w gablotce, w „Pani Uśmiechniętej” i na stronie internetowej parafii. Prosimy się z nim zapoznać. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnią chwilę. 

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.W czasie każdej Mszy św. błogosławimy gałązki palmowe,                                zaś o godzinie 10.30 gromadzimy się przy ołtarzu polowym z boku Bazyliki, gdzie rozpoczniemy liturgię pobłogosławienia palm z uroczystym  wejściem do kościoła. 

Z racji Wielkiego Postu włączmy się w dzieła miłosierdzia proponowane przez naszą parafię: patronat nad rodziną z Syrii, akcja „ŚLĄSKIE – DZIECIOM Z ALEPPO”, a także dar serca w postaci środków czystości, które przekażemy do Domu Dziecka w Gorzyczkach.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Pani Uśmiechniętej” i „Gościa Niedzielnego”, a także świec-paschalików CARITAS na stół wielkanocny w cenie 6 zł, jako pomoc charytatywna dla dzieci.

 U s. Agaty lub w zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji, a za tydzień na zapłacenie rachunków za gaz i energię elektryczną. Bóg zapłać!