• Post author:

Dziś V Niedziela Wielkiego Postu.  Rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od dzisiaj aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zastają zasłonięte krzyże.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św. Dzieci mają swoja spowiedź w czwartek od godziny 16.00 a potem Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa. Młodzież zapraszamy do spowiedzi w piątek od 17.30.

W I piątek wyruszymy ulicami naszego miasta na Drogę Krzyżową. Wyjście z kościoła z Krzyżkowic o godzinie 19.00, zakończenie w naszej Bazylice około godziny 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, zwłaszcza naszą młodzież. Ze względu na wieczorne nabożeństwo nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele o godzinie 17.15.

W dalszym ciągu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 8 kwietnia, przed Niedzielą Palmową. Zgłoszenia jak zwykle w zakrystii.

Za tydzień przypada Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej Mszy św. błogosławimy gałązki palmowe, zaś o godzinie 10.30 gromadzimy się przy ołtarzu polowym z boku Bazyliki, gdzie rozpoczniemy liturgię pobłogosławienia palm z uroczystym  wejściem do kościoła. 

Już pragniemy poinformować o możliwości skorzystania przed Świętami z Sakramentu Pokuty. Plan zamieszczony jest w gablotce, w „Pani Uśmiechniętej” i na stronie internetowej parafii. Prosimy się z nim zapoznać. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnią chwilę.                                                                                                                              

Nasza parafia podjęła patronat nad rodziną z Syrii. Patronat podjęliśmy na okres pół roku, bo taki jest cel programu „Rodzina.rodzinie”, zaproponowany przez CARITAS POLSKA.     Ofiary na ten cel można składać do skarbonki św. Antoniego lub bezpośrednio w Kancelarii Parafialnej. Bóg zapłać za już złożone ofiary.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Pani Uśmiechniętej” i „Gościa Niedzielnego”, a także świec-paschalików CARITAS na stół wielkanocny w cenie 6 zł, jako pomoc charytatywna dla dzieci. Możemy również wspomóc siostry karmelitanki poprzez zakup kartek świątecznych ręcznie wykonanych  przez siostry a także  figurki gipsowe, które są także ich dziełem.  

U s. Agaty lub w zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za gaz i energię elektryczną. Gwoli informacji podajemy, że tegoroczny sezon grzewczy wszystkich budynków parafialnych, kosztował nas już ponad 32. 000 zł. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

 

Okazja do skorzystania  z Sakramentu Pokuty i Pojednania  
w Wielkim Tygodniu:

od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy  pół godziny przed Mszą św. rano

w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek od godziny  17.00 do 18.00

w Wielką Środę od 17.00 do 21.00

w Wielki Czwartek / ze względu na udział księży w uroczystościach w katedrze i z racji Święta Kapłańskiego, nie spowiadamy /

w Wielki Piątek od godziny 7.00 do 17.00

w Wielka Sobotę od godziny 7.00 do 16.00