• Post author:

Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w Wielkim Tygodniu:

od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy  pół godziny przed Mszą św. rano

w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek od godziny 17.00 do 18.00

w Wielką Środę od 17.00 do 21.00

w Wielki Czwartek / ze względu na udział księży  w uroczystościach w katedrze i z racji Święta Kapłańskiego, nie spowiadamy /

w Wielki Piątek od godziny 7.00 do 17.00

w Wielka Sobotę od godziny 7.00 do 16.00

 

OGŁOSZENIA

 

Dziś obchodzimy V Niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od dzisiaj aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zastają zasłonięte krzyże.

Dzisiaj przypada rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

W czasie mszy św. o godzinie 10.30 pragniemy razem z Ks. Seniorem Stanisławem Holoną, wieloletnim proboszczem tej parafii, dziękować Bogu za łaski jakie dostojny solenizant otrzymał w ciągu 80 lat swego życia. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.

Na godzinę 15.15 zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

Od poniedziałku do środy swoje rekolekcje przeżywać będzie młodzież gimnazjalna. Program rekolekcji umieszczony jest  w gazetce i na naszej stronie internetowej.

W dalszym ciągu zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych.

W  czwartek zapraszamy na Mszę św. szkolną.

Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługą sakramentalną w przyszłą sobotę, 19 marca. Początek 7.30.

Podopiecznych prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy gałązki palmowe, zaś o godzinie 10.30 zgromadzimy się przy ołtarzu polowym z boku Bazyliki, gdzie rozpocznie się liturgia pobłogosławienia palm i uroczyste wejście do kościoła. Z racji Niedzieli Palmowej i rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia, nie będzie za tydzień Apelu Maryjnego.

Już pragniemy poinformować o możliwości skorzystania przed Świętami z Sakramentu Pokuty. Plan wywieszony jest w gablotce, w „Pani Uśmiechniętej” i na stronie internetowej parafii. Proszę się z nim zapoznać. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnią chwilę.

W kiosku parafialnym są do nabycia: nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”, a także paschaliki wielkanocnego dzieła CARITAS jako pomoc charytatywna dzieciom z  ubogich rodzin. Cena 6 zł.

U s. Agaty lub w zakrystii można złożyć datki na dekoracje związane z Ciemnicą i Bożym Grobem, oraz na zakup kwiatów.

Kolekta dzisiejsza, to comiesięczna kolekta inwestycyjna. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na zapłacenie rachunków za gaz i energię elektryczną. Bóg zapłać!