• Post author:

█ Dziś 5. Niedziela Wielkiego Postu. Od dziś rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od dzisiejszej niedzieli aż do Wielkiego Piątku zostają zasłonięte krzyże. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj swoje kolejne urodziny obchodzi ks. wikary Jakub Dudek. Msza św. w jego intencji o godzinie 10.30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

█ W dalszym ciągu serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

█ W środę 6 kwietnia o godzinie 15.00 wyjeżdżamy na „Pasję” do Teatru w Cieszynie. Są jeszcze wolne miejsca.

█ Młodzież naszej parafii, a zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w piątek na godzinie 17.15 na Drogę Krzyżową, a potem Msza św. w ich intencji.

█ Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej Mszy św. błogosławimy gałązki palmowe, zaś o godzinie 10.30 gromadzimy się przy ołtarzu polowym z boku Bazyliki, gdzie rozpoczniemy liturgię pobłogosławienia palm z uroczystym  wejściem do kościoła.

Odwiedziny chorych i seniorów przed Świętami Wielkanocnymi, będą miały miejsce w przyszłą sobotę 9 kwietnia w godzinach porannych.

█ Okazja do Spowiedzi św. w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, a także od godziny 16.00 do 17.00. Nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Plan Spowiedzi w Wielkim Tygodniu jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii.

Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko w Wielką Środę od 16.00 do 18.00, a potem dopiero po Świętach.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach. Jest to związane z Jubileuszem 300. lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu. Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. w wybranym przez siebie dniu i zwracamy przed wieczorną Mszą św. dnia następnego.

█ Pomoc dla uchodźców Ukrainy, jak sami widzimy, wymaga długotrwałych i skoordynowanych działań. Zespół CARITAS w salce GCI w środę od 9.00 do 11.00 i piątek od 16.00 do 17.00 odbiera potrzebne produkty i przyjmuje propozycje niesienia pomocy. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można również składać dary. Oczywiście mają to być produkty nowe, tym bardziej jest już wiosna i potrzebne są ubrania letnie. Ofiary pieniężne można składać do skarbonki św. Antoniego, lub na konto parafii (konto Getinbanku) z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także książka wydana przez Wspólnotę Trudnych Małżeństw SYCHAR pt. „Ile jest warta Twoja obrączka” w cenie 15 zł.

█ Dziś i za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać! Ofiary na kwiaty na dekorację świąteczną naszej Bazyliki można składać do skarbonki przy ołtarzu św. Barbary lub u s. Agaty.