• Post author:

TEKST ZARZĄDZENIA KS. ARCYBISKUPA – 25 marca 2020

 

█ Dziś V Niedziela Wielkiego Postu.

█ Przypominamy, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, stosować się do zarządzeń władz państwowych i kościelnych. Najnowsze zarządzenie Księdza Arcybiskupa zamieszczone jest na stronie internetowej naszej parafii, w gablotce i „Pani Uśmiechniętej”.

█ Informujemy, że:

 • Msze św. odprawiane są bez udziału wiernych, odwołane są wszystkie dodatkowe nabożeństwa, wszelkie spotkania grup parafialnych. Korzystajmy z nabożeństw transmitowanych w telewizji, w radio i poprzez internet.
  Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach z naszej Bazyliki:
  – w niedziele o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 18.00;
  – codziennie Msze św. o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00;
  – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo z Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  – w środę o 8.30 Nowenna do Pani Uśmiechniętej i o 17.30 różaniec w intencji o zatrzymanie rozprzestrzeniania się korona wirusa i wygaśnięcie epidemii.
  – w piątek o 8.30 Droga Krzyżowa i o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego Korzystajmy z inicjatyw ogólnokościelnych proponowanych w Internecie.
 • w parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, będzie możliwe skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Odsyłamy do Wyjaśnienia O uzyskaniu przebaczenia grzechów ciężkich w sytuacji nadzwyczajnej poza Spowiedzią, które umieszczone jest na stronie internetowej parafii, w gablotce i naszej gazetce.
 • odwiedziny chorych, wzywamy kapłana tylko na wypadek zagrożenia życia.

█ Złączmy się we wspólnej modlitwie w naszych domach, codziennie o godzinie 20.30 ,w tej ważnej dla nas wszystkich sprawie. Zachowajmy spokój, nie poddawajmy się panice i zwątpieniu. Przeżyjmy ten czas w duchu wzajemnej służby i zrozumienia.

█ Na stronie internetowej naszej parafii zamieszczamy porządek nabożeństw, ważne ogłoszenia i informacje. Znajdują się tam również numery telefonów do księży naszej parafii, w celu ułatwienia kontaktu z duszpasterzami.

█ W stałych godzinach jesteśmy do dyspozycji w Kancelarii Parafialnej. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłat cmentarnych, porządkowych. Są jeszcze wolne intencje mszalne. 

█ Osoby, które w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w minioną środę, przystąpiły do Dzieła Adopcji Dziecka Poczętego, proszone są, aby wypełnione deklaracje imienne dostarczyli do zakrystii lub kancelarii.

█ „Gość Niedzielny” wstrzymał dystrybucję parafialną wersji papierowej tygodnika. Można go nabyć w tradycyjnych kanałach sprzedaży tzn. w kioskach, sklepikach z prasą, zamawiając prenumeratę, a także można skorzystać z darmowego elektronicznego wydania.

█ W tyle kościoła jest do nabycia nasza gazetka „Pani Uśmiechnięta”, paschaliki wielkanocne CARITAS.

█ Ponieważ trwa zagrożenie epidemiologiczne, dlatego prosimy, aby ofiary na potrzeby parafii  składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Dziękujemy za wszelką już okazaną pomoc i zrozumienie, dziękujemy za każda ofiarę. Bóg zapłać !