• Post author:

█ Dziś 5. Niedziela Wielkiego Postu. Od dziś rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od dzisiejszej niedzieli aż do Wielkiego Piątku zostają zasłonięte krzyże. O godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dziś trzecia i ostatnia niedziela naszych Wielkopostnych Parafialnych Rekolekcji Niedzielnych. Przeżywamy je pod hasłem: „Powróćmy do Słowa Bożego”. Zapraszamy do włączenia się w tematykę rekolekcji przez osobistą lekturę Pisma św. i do modlitwy Słowem Bożym.

█ W poniedziałek, 27 marca o godz. 17.00 w salce GCI spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w pomoc charytatywną w parafii.

█ W środę, 29 marca o godzinie 19.00 w kaplicy ss. Boromeuszek odbędzie się kolejna katecheza dla rodziców tych dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I komunii św.

█ W czwartek, 30 marca, o godzinie 15.00 wyjazd na Pasję do Teatru w Cieszynie.

█ Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej Mszy św. błogosławimy gałązki palmowe, zaś o godzinie 10.30 gromadzimy się przy ołtarzu polowym z boku Bazyliki, gdzie rozpoczniemy liturgię pobłogosławienia palm z uroczystym  wejściem do kościoła.

█ W tym tygodniu przypada I sobota nowego miesiąca.

Odwiedziny chorych i seniorów przed Świętami Wielkanocnymi, będą miały miejsce w przyszłą sobotę 1 kwietnia w godzinach porannych. Zapisy w zakrystii do czwartku włącznie.

█ Ks. abp Skworc zaprasza młodzież na niedzielę palmową do Katedry na godzinę 14.00. Dekanalny wyjazd odbędzie się za tydzień o godzinie 12.30 z parkingu przy kościele św. Jerzego w Rydułtowach.

█ Za tydzień, 3 kwietnia, swoje urodziny obchodzi ks. Jakub Dudek. Msza w jego intencji będzie odprawiona w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, o godzinie 12.00. Zapraszamy!

█ Okazja do Spowiedzi św. w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, a także od godziny 16.00 do 17.00. Nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

█ W czasie Wielkiego Postu chcemy podzielić się dobrem z potrzebującymi. Wspomagamy uboższe rodziny naszej parafii, dzieci z Ośrodka Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu, a także w ramach współdziałania z CARITAS, chcemy przygotować paczkę na Ukrainę. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można składać dary: artykuły spożywcze o dłuższej przydatności do spożycia, środki chemiczne i słodycze.

█ Parafia jako administrator cmentarza, informuje opiekunów grobów na naszym cmentarzu, iż ze względu na zmniejszającą się ilość miejsc grobowych, jeśli prolongata wygasła
i nie zostanie przedłużona w Kancelarii Parafialnej, to groby takie zostaną przeznaczone na pochówki innych osób.

█ U siostry Agaty lub w zakrystii można złożyć datki na kwiaty i dekoracje związane z Ciemnicą i Bożym Grobem.

Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko w Wielką Środę od 16.00 do 18.00, a potem dopiero po Świętach.

█ W kiosku parafialnym i zakrystii jest do nabycia prasa katolicka, pamiątki Jubileuszu oraz świece-paschaliki CARITAS na stół wielkanocny w cenie 9 zł, jako pomoc charytatywna dla potrzebujących. Są dostępne także egzemplarze Pisma św. i książki z nim związane oraz najnowsze wydanie Gościa Ekstra o znakach Bożej Męki w cenie 14 zł.

█ W poniedziałek, 3 kwietnia, odbędą się badania w przychodni „Na Lamżowcu”. Szczegóły w przychodni i na plakacie w gablocie.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na Ukrainę, o którą zwrócił się do nas Przewodniczący Episkopatu Polski. Za tydzień kolekta na dekorację świątyni na Triduum Paschalne i święta Wielkanocne. Bóg zapłać!