• Post author:

█ Dziś  V Niedziela Wielkiego Postu. godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne.

█ W dalszym ciągu serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

█ W środę 10 kwietnia o godzinie 19.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek odbędzie się kolejna katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

█ W czwartek o godzinie 14.30 wyjazd na Mękę Pańską do Teatru w Cieszynie.

█ W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna.

█ W piątek 12 kwietnia o godzinie 19.00, na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

█ Naszych chorych i seniorów z racji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, odwiedzimy z posługa sakramentalną, w sobotę 13 kwietnia, w godzinach porannych. Zgłoszenia jak zawsze w zakrystii.

█ Zachęcamy i zapraszamy do Sakramentu Pokuty. Okazja do Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. Nie zostawiajmy Spowiedzi św. na ostanie dni Wielkiego Tygodnia.

█ Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej Mszy św. błogosławimy gałązki palmowe, zaś o godzinie 10.30 gromadzimy się przy ołtarzu polowym z boku Bazyliki, gdzie rozpoczniemy liturgię pobłogosławienia palm z uroczystym  wejściem do kościoła. 

█ U s. Agaty lub w zakrystii można złożyć datki na dekoracje związane z Ciemnicą i Bożym Grobem, oraz na zakup kwiatów.

█ Przypominamy i kolejny raz prosimy, aby sprawy związane z uregulowaniem intencji mszalnych załatwiać w Kancelarii Parafialnej na miesiąc przed wyznaczonym terminem.

█ W dalszym ciągu trwają zapisy chętnych na spotkanie Wielkanocne „przy wspólnym stole” dla osób ubogich, albo samotnych, które odbędzie się w sobotę po świętach w Domu Parafialnym. Więcej informacji na temat spotkania Wielkanocnego można znaleźć na plakatach.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna / na prace związane z zabezpieczeniem przeciwpożarowym naszej Bazyliki /. Bóg zapłać!