• Post author:


1. DZISIAJ:
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.15. Po nabożeństwie adoracja relikwii Krzyża św. przez ucałowanie. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
wtorek 8-go – Tradycyjna Msza św. Ku czci MB Pani Uśmiechniętej za zmarłych o godz. 12.00 z nabożeństwem.
3. DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEGO MIASTA
W piątek 11 kwietnia w miejsce drogi krzyżowej o 17.00 odprawimy drogę krzyżową ulicami miasta po Mszy św. wieczornej godz. 18.45. Przejdziemy tradycyjnie, w kierunku osiedla grunwaldzkiego za lodowiskiem, do krzyża na osiedlu i powrót do bazyliki. Prosimy uczestników, aby zabrali ze sobą świece, które zapalone poniesiemy w czasie drogi krzyżowej. Zachęcamy do udziału.
4. PRZEDŚWIĄTECZNA SPOWIEDŹ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wszystkich uczniów Szkół Podstawowych zapraszamy do przedświątecznej spowiedzi w czwartek. Kl od II do IV od godz. 15.30. Klasy V i VI od 16.00.
Droga Krzyżowa o godz. 16.30.
5. OKRES WIELKIEGO POSTU

Powoli dobiega końca okres wielkiego postu. W tym okresie Kościół przypomina nam o naszym nawróceniu do Boga i pogłębieniu naszej wiary. Mają nam w tym pomóc nabożeństwa wielkopostne.
NABOŻEŃSTWA OKRESU WIELKOPOSTNEGO
GORZKIE ŻALE I KAZANIE PASYJNE NIEDZIELA 15.15,
DROGA KRZYŻOWA
DLA DOROSŁYCH W KOŚCIELE PIĄTEK – PO MSZY ŚW. O 8.00.
NA KALWARII SOBOTA – WYJŚCIE Z BAZYLIKI O 15.00.
DLA DZIECI: CZWARTEK – 16.30 (w ramach Mszy szkolnej)
ZALECKI ZA ZMARŁYCH, KTÓRYCH WSPOMINAĆ BĘDZIEMY W CZASIE DROGI KRZYŻOWEJ MOŻNA SKŁADAĆ W ZAKRYSTII, KANCELARII I SKARBONCE PRZY ZAKRYSTII.
OFIARĘ NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU MOŻNA SKŁADAĆ U SIOSTRY AGATY LUB W ZAKRYSTII
6. PRZEDŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 7.30 Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
7. ZESPÓŁ LITURGICZNY TRIDUUM PASCHALNEGO
Wszystkich, którzy biorą czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy na spotkanie w CZWARTEK 10 IV na probostwie o godz. 19.00. Zapraszamy także nowych chętnych do włączenia w tę liturgię. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.
8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
NIEDZIELA PALMOWA. Święcenie palm na każdej Mszy św. do południa a o 10.30 procesja z palmami wokół bazyliki. KOLEKTA PRZEZNACZONA BĘDZIE JAK ZWASZE RAZ W MIESIĄCU NA OPŁACENIE OSTATNIEGO ETAPU REMONTU OŁTARZA GŁÓWNEGO. W tym roku nie mamy żadnych środków z zewnątrz i opieramy się tylko na parafialnych i w związku z tym jest to dla nas bardzo trudna sytuacja. Zobowiązaliśmy się co miesiąc płacić wykonawcy 10 000,- zł. Do tych wydatków dochodzą opłaty bieżące. Polecamy, więc szczególnej ofiarności parafian tą kolektę i dziękujemy za wszelki złożone ofiary. Bóg zapłać.
MŁODZIEŻ CAŁEJ ARCHIDIECEZJI GROMADZI SIĘ W KATEDRZE KATOWICKIEJ O GODZ. 14.00. Młodzież naszej parafii zachęcamy do udziału w tym spotkaniu.
9. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej po Mszy św. o 8.00 i 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja w piątek po Mszy św. o 6.30.
10. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I-SZEJ I WCZESNEJ KOMUNII ŚW. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE PRZED SPOWIEDZIĄ DZIECI WE WTOREK 7 IV O 18.45 W BAZYLICE. Obecność obowiązkowa.
Katecheza dla dorosłych – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – poniedziałek o 19.00.
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
11. PASCHALIKI WIELKANOCNE
Jak co roku „Caritas” rozprowadza przed wielkanocą – świece paschaliki w cenie 6,- zł. Można je nabyć: w kiosku parafialnym w zakrystii i kancelarii. Ofiara przeznaczona jest na potrzeby biednych. Gorąco zachęcamy.
12. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
DZIEŃ SKUPIENIA – NIEDZIELA 6 KWIETNIA O GODZ. 15.00 W DOMU PARAFIALNYM;
13. ZESPÓŁ CHARYTATYWNY – dzień skupienia Krzyżkowice, piętek 11 kwietnia godz. 15,45.
14. USTANOWIENIE SZAFARZY
Dzisiaj o 15.00 w Katedrze zostaną ustanowieni nowi Nadzwyczajni Szafarze Ko-munii św. Jednym z nich będzie nasz parafianin Jan Kańtoch. Cieszymy się z tego i gratulujemy mu tej posługi, tym bardziej, że jest coraz więcej chorych do których w niedzielę roznoszą Komunię św.