• Post author:

█ Dziś 5. Niedziela Wielkanocna. Dzisiaj o godzinie 15.15 Nabożeństwo majowe, a o godzinie 20.30 Apel Maryjny.

█ Rozpoczynamy Jubileuszowe Misje Parafialne, które zakończą się za tydzień w niedzielę 22 maja. Misje św., przeżywane co kilka lat, jednoczą wspólnotę parafialną, w celu duchowej odnowy i wzmocnienia w wierze. Obecne Misje św. mają nas również przygotować do  Jubileuszu 300 lat obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie. Prosimy się zapoznać z ich planem i zarezerwować czas, aby wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. Zwróćmy uwagę na to, że każdy dzień misji akcentuje inną tajemnicę i pozwala nam głębiej przeżyć wiarę we wspólnocie parafialnej. Skorzystajmy z Sakramentu Spowiedzi św. aby owocniej przeżyć ten czas i zyskać odpust zupełny związany z przeżywaniem Misji św. Wszystkich serdecznie zapraszamy. W związku z Misjami nie ma w tygodniu nabożeństw majowych, za to zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św., na Apel Maryjny. Również ze względu na Misje nie ma w czwartek Mszy św. szkolnej,  a intencja została przesunięta na godzinę 18.00. Ojciec Krzysztof w piątek, sobotę i przyszłą niedzielę na zakończenie Misji zbierze kolektę na potrzeby Jasnej Góry.

█ W środę 18 maja, Dyrektorzy Szkoły Ponadpodstawowej i Podstawowej nr 4 w Pszowie wraz z nauczycielami i młodzieżą zapraszają na uroczysty obchód 10-lecia posadzenia na terenie przykościelnym Dębu Katyńskiego upamiętniającego postać ST. Przewodnika Policji Województwa Śląskiego Edwarda Zulskiego. Rozpoczęcie na placu kościelnym o godzinie 10.00, potem o 10.30 Uroczysta Msza św. z tej okazji, oraz dalsze spotkania według planu organizatorów.

█ W czwartek 19 maja swoje kolejne urodziny obchodzi Ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

█ Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc ogłosił nowe wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich we wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Kandydatami mogą być pełnoletni katolicy, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania, czynnie uczestniczący w życiu parafii, znani z niegnanej postawy moralnej. Kandydatów można zgłaszać pisemnie. Nazwisko kandydata zgłaszamy pisemnie na kartce, którą wrzucamy do skarbony w tyle kościoła do niedzieli 29. maja włącznie.

█ Parafia nasza organizuje wyjazd na tradycyjna Pielgrzymkę Mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej w ostatnią niedzielę maja, 29. maja. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

Kancelaria Parafialna czynna według stałych godzin urzędowania, a więc w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej”, a także nowe jubileuszowe obrazki, z okazji naszego Jubileuszu.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!