• Post author:

█ Dziś 5. Niedziela Wielkanocna.

█ Trwa piękny miesiąc maj. Z racji stanu epidemii, nie odprawiamy nabożeństw majowych, za to po Mszach św. o godzinie 8.00 i 18.00 odmawiamy Litanię Loretańską w intencjach ustąpienia epidemii, o uświecenie naszej parafii, o nowe powołania i o deszcz. Zachęcamy do odmawiania litanii wspólnie w rodzinach.

█ W środę 13 maja przypada 103 rocznica pierwszego objawienia Maryi w Fatimie. Z racji Dnia Fatimskiego, po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec fatimski.

█ W czwartek14 maja o godzinie 19.00 w Bazylice spotkanie duszpasterza z rodzicami dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św.

█ Mając na względzie egzaminy klas 8 oraz wszystkie sprawy związane z wyborem szkoły w zaistniałej sytuacji, którą wszyscy przeżywamy przygotowanie dla młodzieży zmierzającej do sakramentu Bierzmowania zmienia swój charakter. Przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa w następujące dni odbędą się Mszę Święte dla kandydatów:

– w środę(13.05.2020) godzina 16.30 Uczniowie klasy 8 A SP 4 – w czwartek (14.05.2020) godzina 16.30 Uczniowie klasy 8 B SP4

– w piątek (15.05.2020) godzina 16.30 Uczniowie klasy 8 C SP 4 wraz z osobami przystępującymi do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii z SP2 wraz osobami uczącymi się poza Pszowem.

 Do Bazyliki wchodzimy kaplicą św. Barbary. Siadamy w wyznaczonych miejscach. Jeśli kandydat z racji sobie znanych poważnych powodów nie będzie mógł być w Bazylice na Mszy Świętej proszony jest o uczestnictwo w formie online w którejś z powyższych wybranych Mszy Świętych, które będą transmitowane na kanale Youtube. Będą przekazane pomocne informacje w celu odpowiedniego duchowego przygotowania się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania

█ Przypominamy, że w związku ze stanem epidemii w dalszym ciągu obowiązują zarządzenia władz państwowych i kościelnych. Zamieszczamy je na stronie internetowej naszej parafii.  Zachęcamy do wspólnej modlitwy i towarzyszenia duchowego dzięki korzystaniu z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Z naszej Bazyliki transmitowane są w internecie wszystkie Msze św. i nabożeństwa, zgodnie z porządkiem nabożeństw, który zamieszczamy na stronie internetowej parafii, w gablotce i w naszej gazetce „Pani Uśmiechnięta”.

█ Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia dla prywatnej adoracji wiernych w czasie, kiedy nie odbywają się nabożeństwa.

█ W stałych godzinach jesteśmy do dyspozycji w  Kancelarii Parafialnej. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłat cmentarnych, porządkowych.

█ Z powodu pandemii tradycyjna Pielgrzymkę Mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej w ostatnią niedzielę maja, zostaje odwołana. Jednocześnie Ks. Abp Wiktor prosi, aby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce poprzez transmisję telewizyjną, jaka zostanie przeprowadzona w tym dniu z Bazyliki piekarskiej.

█ Msza Święta w intencji jubilatów będzie sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w Katedrze Chrystusa Króla 24 maja 2020 r., o godz. 12.00, jednak bez udziału małżonków. Zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry. Na wspólne świętowanie w Katedrze zapraszamy w przyszłym roku 23 maja 2021 r., godz. 12.00 do Katowickiej Archikatedry.

█ W sytuacji trwającej epidemii prosimy, aby ofiary na potrzeby parafii składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Tam też można znaleźć uproszczoną formę składania ofiar w zakładce „ wsparcie parafii”. W kancelarii, ofiary i opłaty, można także składać płacąc kartą płatniczą w formie bezgotówkowej. Wyrażamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiary i zrozumienie. Bóg zapłać !