• Post author:

█ Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Dziś wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „ Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godzinie 12.00 świętować będziemy  jubileusze małżeńskie. Jest to uroczystość archidiecezjalna organizowana przez Duszpasterstwo Rodzin naszej archidiecezji. Pierwszeństwo udziału w Bazylice mają małżeństwa jubilatów zgłoszone wcześniej przez internetową stroną archidiecezjalną. Uroczystości przewodniczył będzie bp Adam Wodarczyk. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe. O godzinie 17.00 w Bazylice modlitwa kandydatów do bierzmowania, przed egzaminem „ósmoklasisty”.

█ Jutro w poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

█ Również w poniedziałek 24 maja o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Adama Kandziory z okazji Złotego Jubileuszu Kapłaństwa i kolejnej rocznicy urodzin. Przez udział w liturgii pragniemy wyrazić wdzięczność za jego wieloletnią posługę. Zapraszamy do udziału i do modlitwy za dostojnego Jubilata.

█ W środę 26 maja przypada Dzień Matki. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich matek naszej parafii.

█ W czwartek 27 maja obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania w Kościele.

█ Również w czwartek o godzinie 19.00 w Bazylice odbędzie się katecheza dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

█ Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00 / za wyjątkiem tradycyjnych nabożeństw parafialnych/, w niedziele o godzinie 15.15.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłatami cmentarnymi.

█ W przyszłą niedzielę 30 maja, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. To także dzień tradycyjnej pielgrzymki świata męskiego do Sanktuarium w Piekarach Śl. Informujemy, że ze  względu na wymóg zachowania stosownych limitów, chętni mogą się zapisywać do udziału w pielgrzymce na listę w zakrystii jeszcze dzisiaj. Wejście na piekarskie wzgórze w dniu pielgrzymki będzie możliwe wyłącznie po okazaniu opaski na ręce (w kolorze odpowiadającym sektorowi), dezynfekcji dłoni i zasłonięciu ust i nosa maseczką. Wyjazd na pielgrzymkę w tym roku jest indywidualny, a opaski dla osób zgłoszonych, będą do odebrania w sobotę poprzedzającą pielgrzymkę 29 maja w kancelarii w godzinach przedpołudniowych.

█ W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała.  W tym roku procesja wyruszy z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 8.00 i będzie przebiegała ulicą Bohaterów Westerplatte w kierunku cmentarza, gdzie na skrzyżowaniu z ulica Niepodległości przy krzyżu będzie I ołtarz; potem ulicą Niepodległości w kierunku Starego Cmentarza gdzie będzie II ołtarz; następnie ulica Pszowską udamy się na rynek pod tablicę upamiętniającą św. Jana Pawła II i tam będzie III ołtarz; powrót ulicą Pszowską na plac kościelny gdzie będzie IV ołtarz. Podczas procesji obowiązuje wymóg zachowania dystansu społecznego (1 os./4m2). Uczestnicy procesji powinni obowiązkowo zasłaniać usta i nos maseczką ze względu na praktyczny brak możliwości zachowania bezpiecznego dystansu.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji a zwłaszcza na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii – Katedry i Kurii. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Ofiary na potrzeby parafii można także składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Tam też można znaleźć uproszczoną formę składania ofiar w zakładce „ wsparcie parafii”. Bóg zapłać!

█ W dniu 28 maja od godziny 13.00 w przychodni „Na Lamżowcu” odbędą się odpłatne badania USG Doppler. Szczegóły na plakacie w gablotce.