• Post author:

W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Na godzinę 15.15 zaprasza na Nabożeństwo za zmarłych, a potem procesja na nowy cmentarz. Prosimy przynieść znicz, który zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby bliskich. Serdecznie zapraszamy.

 

Dzisiaj można zyskać odpust zupełny  za dusze w czyśćcu cierpiące:

 

– od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, przez nabożne nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu

– w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się  za zmarłych.

 

Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, zalecki za zmarłych można składać w kancelarii, w zakrystii, do skarbony wystawionej przed zakrystią. Dzisiaj młodzież będzie przyjmować zalecki także na cmentarzu.

Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy codziennie od 1 do 8 listopada o godzinie 17.15.

 

W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny.  Msze św. będą sprawowane o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00. O godzinie 16.30 gromadzimy się na starym cmentarzu, gdzie odprawimy nabożeństwie za zmarłych. Zapraszamy!

 

W związku z Dniem Zadusznych kancelaria będzie nieczynna.

 

W środę 4listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. Jest to patronalne święto naszych sióstr. Msza św. w intencji wspólnoty Sióstr Boromeuszek zostanie odprawiona o godzinie 6.30.

 

W środę o godzinie 16.30 w GCI spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. W I czwartek po Mszy św.wieczornej nabożeństwo o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa.  Spowiedź dla dzieci w I czwartek od godziny 15.30, a dzieci wczesno komunijne mają swoją comiesięczna Mszę św. w I piątek o godzinie 16.30, pół godziny wcześniej okazja do Spowiedzi św.

Młodzież może skorzystać z Sakramentu Pokuty w I piątek już od godziny 17.30, a o godzinie 19.00 Msza św. młodzieżowa.

W I sobotę odwiedzimy naszych chorych i seniorów tym razem Stara Maszyna, Doły i Osiedle. Za tydzień w sobotę, 14 listopada , Centrum, i ulice w kierunku Kokoszyc. Początek od godziny 8.30

 

W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 Dzień Skupienia dla narzeczonych. Początek w Domu Parafialnym.

 

Przypominamy o środowych spotkaniach „Wieczór z Jezusem”. Rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 18.00.

 

Comiesięczna Msza św. za zmarłych nam polecanych zostanie odprawiona 3 listopada, we wtorek o godzinie 6.30. Comiesięczna Msza św. za żywych i w intencjach nam polecanych będzie odprawiona w sobotę 7 listopada           o godzinie 6.30.

 

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę na Fundację Papieską  Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać!